TikTok’ta Yorumlarınızı Filtreleyin!

Sosyal medya hayatımızın artık vazgeçilmezleri arasında. Hepimiz pek çok sosyal medya platformuna üyeyiz ve gün içinde oldukça aktif olarak kullanıyoruz. Şu sıralar kullandığımız en popüler sosyal medya platformlarından biri de TikTok TikTok bildiğiniz üzere bir uygulama ve kısa videolar paylaşmanıza olanak sağlıyor. Özellikle son günlerde ise platformdaki küçük yaşta kullanıcıların yayınladığı uygunsuz içerikler ile yoğun bir şekilde olumsuz eleştirilere maruz kalıyordu. TikTok şimdi ise eklediği yeni bir güvenlik özelliği ile gündemde. Bu güvenlik özelliğinin adı “filtrelenen yorumlar“. Bu yeni özellik, platformun son günlerdeki kötü imajını yıkmak istercesine, kullanıcıları siber zorbalıktan  koruyor olacak. Bu sayede kullanıcılar artık yorumlarda filtrelemek istedikleri kelimeleri için kendilerine özel bir liste yapabilecekler. İşte detaylar…

Mobil kısa video paylaşım uygulaması TikTok, ilginç yaratıcı ve farklı anlarım uygulama üzerinden dünya ile paylaşılması amacını taşıyor. Yani aslında dünyadaki herkesin bu videolar aracılığıyla yaratıcılıklarını ortaya çıkarabilmesi ve benzer tutkuları paylaşabilmesi için bir fırsat sunuyor. 2018’ın en çok indirilen uygulamalarından biri olan TikTok hem iOS hem de Android platformları üzerinden indirilebiliyor.

TikTok geçtiğimiz günlerde pek çok ülkede özellikle küçük yaşta kullanıcıların yayınladığı ve maruz kaldığı sakıncalı içerikler sebebiyle eleştirilere tutulmuş ve hatta pek çok ülkede yasaklanması dahi gündeme gelmişti. Popüler kısa video uygulaması şimdi de kullanıcılarını siber zorbalıktan koruyacak yeni bir güvenlik özelliğini platform kullanıcılarının hizmetine sundu.

Filtrelenen yorumlar özelliği siber zorbalığa karşı koruyacak…

Filtrelenen yorumlar adlı bu özellik sayesinde kullanıcılar artık yorumlar bölümünde filtrelemek istedikleri kelimelerden oluşan kendilerine özel bir liste hazırlayabilecekler. Diyelim ki hesap sahibi olan kişi dış görünüşünden dolayı endişe duyuyor ve dalga geçilebileceğini düşünüyor. Bu kişi düşündüğü bu tip olumsuz yorumların gelmemesi için filtre yapabiliyor olacak.

Bu yeni özelliğin amacı kullanıcıların hesaplarına daha güvenli ve daha akıllı bir şekilde yönetebilmesi. Filtrelenen yorumlar özelliği sayesinde kullanıcılar istedikleri anahtar kelimeleri oluşturup bu doğrultuda gelen yorumları filtreyebiliyor olacaklar. Hatta hesabınızı gizli hesap haline getirebilecekler veya kimin takip edeceğine karar verebilecekler.

Filtrelenen yorumlar özelliği sayesinde kullanıcılar aslında kendi TikTok hesapları üzerinde çok daha fazla kontrol hakkına sahip olabilecekler. Bu özellik sayesinde yorumlar ve filtrelenmiş videolar kullanıcılar tarafından istedikleri zaman yeniden düzenlenebiliyor olacak. TikTok kullanıcıları filtrelenen yorumlar özelliğine, 30 karakter sınırını bağlı kalmak kaydıyla istedikleri kadar kelime ekleyebilecekler. Uygun gördüklerinde veya istedikleri doğrultuda bu kelime listelerinde diledikleri zaman değişiklik yapabilecekler.

Peki bu yeni özellik uygulamada hangi bölümden kullanılabiliyor? TikTok başka hangi güvenlik seçeneklerini sunuyor? Haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2Sonraki sayfa
Etiketler
Burcu Aydın

Burcu Aydın

Dijital ve teknoloji ile ilgilenen herkesi Moblobi.com'a bekliyoruz... Moblobi: https://moblobi.com/author/burcu-aydin/


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı