TikTok’ta Hashtag Belirlemek İçin 5 İpucu

Kimilerinin utanç verici bulduğu, kimilerinin ise savunduğu bir mecra olan TikTok için zaman geçirildiğinde sizi içerisine hızla çeken bir karadelik diyebiliriz. Danslar, yemek tarifleri, story time’lar ve daha birçok içeriğin bir arada bulunduğu çok farklı bir dünya. Sizler için Tiktok’ta hashtag belirlemek için yararlanabileceğiniz 5 ipucu hazırladık.

TikTok’un farklı fenomenleri ve birbirinden farklı birçok video içeriği bulunmakta. Elbette videolara göre oluşturulmuş hashtag’ler de mevcut. Peki, bu hashtag’ler nasıl belirlenir biliyor musunuz? Videonuza en doğru hashtag’i belirleyip kitlenizi büyütmek, birçok insana ulaşmak istiyorsanız işte size TikTok’ta Hashtag belirlemenin yolları.

TikTok’ta Hashtag Belirlemek için 5 İpucu,

1. Araştırma Yapın

Öncelikle ne videosu çekeceksiniz? Kime hitap edeceksiniz? Ne göstereceksiniz? Gösterdiğiniz veya yaptığınız hareket sizi olumsuz yönde etkiler mi?

Bu tarz soruları ve yanıtlarını iyice düşünüp tartmalısınız. Videonuzu çekmeden önce kısa bir araştırma yapmak işinizi oldukça kolaylaştıracaktır.

2. Paylaşımla Bağlantılı Olsun

Hashtag belirlerken en önemli kurallardan biri de videonuz ile yani paylaşımınızla bağlantılı olması gerektiğidir.

İnsanlar bazen bir konu ile ilgili videolara erişmek için arama kısmına hashtag’leri giriyor ve ilgili sonuçlara bu şekilde erişiyorlar. Alakasız bir videoya alakasız bir hashtag girerseniz kitleler bu durumda sizleri takip etmeyi sonlandırabilir.

3. Ses Seçimini İyi Yapın

Videonuzun konusuna göre ses seçimi yapmak bir diğer önemli adımlardan birisidir.

Hem kullanıcılar sese bastıklarında videonuza erişebilirler hem de seçtiğiniz ses sizlere muazzam bir hashtag oluşturabilir.

4. Meydan Okumanızı Popüler Hale Getirin

TikTok’ta meydan okumalar bir hayli popüler. Bir başka kullanıcının videosu ile meydan okuyabilir, en doğru hashtag yardımı ile de daha geniş kitlelere ulaşabilirsiniz.

Bir başka meydan okuma ise bu zamana kadar birçok sosyal medya kanalında karşımıza çıkan meydan okumalar (Water Bottle Flip Challenge, Ice Bucket Challenge). Bu tip meydan okumalar, hashtag belirleme açısından en kolay video içeriği üretimi diyebiliriz.

Siz de kitlenizin karşısına yapılabilirliği yüksek bir meydan okumayla çıkıp hashtag’inizi belirleyip birçok insanın sizin meydan okumanız sayesinde ilgisini çekmeyi sağlayabilirsiniz.

5. Kitlenize, Markanıza, Ürününüze Odaklanın

Videonuzda ne gösteriyorsunuz? Hangi markaya dikkat çekmeye çalışıyorsunuz? Hedef kitleniz kim?

Bu soruların yanıtları ile kendinize profesyonel bir hashtag oluşturabilirsiniz. Unutmayın paylaşımla bağlantılı bir hashtag kullanmalısınız. Paylaşımınızda hangi marka veya ürüne odaklanıyorsanız onu söyleyin!

Bu Yazılar da İlginizi Çekebilir

“TikTok Videolarınızın Trend Olması için 10 İpucu!” okumak için buraya tıklayın
“TikTok’ta Nasıl Takipçi Kazanılır?” okumak için buraya tıklayın.
“TikTok’ta Etkileşim Oranı Artırmanın 3 Yolu” okumak için buraya tıklayın.

“TikTok’ta Hashtag Belirlemek İçin 5 İpucu” konumuzu paylaşmak isterseniz yazı sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Dilara Yıldırım

Dilara Yıldırım

Merhabalar ben Dilara, Selçuk Üniversitesi Reklamcılık bölümü mezunuyum. Geziyor, görüyor, yiyor, içiyor ve fotoğraf çekip, anılar yazıyorum. İnsanların görmediğini betimlemelerini sağlamak için daha çok okuyup, daha iyi yazmak için buradayım. Moblobi.com'daki köşemi takipte kalın.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı