TikTok Kullanıcıları Star Olmak için Yarışacak!

Kısa video uygulaması TikTok bugünlerde sık sık farklı kampanyalar düzenlemeye başladı. Bunlardan bir tanesi de Türkiye’nin yeni yıldızını aramaya yönelik olarak oluşturulmuş. Bu kampanya için belirlenen etiket altında yeteneklerini sergileyen kullanıcılar arasından Türkiye’nin yıldızı seçiliyor ve müzik klibi çekiliyor olacak. İşte detaylar…

Çok kısa bir sürede hem dünyada hem de ülkemizde çok fazla kullanıcı edinen ve hakkında çıkan haberler ile gündemden düşmeyen kısa video uygulaması TikTok, kullanıcıları için yeni bir kampanya daha düzenledi. Kampanyaya sesine güvenen, müzik klibi olsun isteyenler için bir etiket yaratılmış: #staroldum. Kullanıcılar bu etiket altına performanslarını gösterdikleri kısa videolarını paylaşıyorlar.

TikTok kullanıcıları bu yarışmaya nasıl katılacaklar?

TikTok, bu kampanya kapsamında Moko Yapım ile birlikte çalışıyor ve hatta kazanan kişinin klibi de bu yapım şirketi tarafından çekiliyor olacak. Şunu da hemen paylaşalım: Sözkonusu yapım şirketinin kurucusu olan Murat Yıldırım, 1985’den beri piyasada ismi bilinen bir menajer. Daha önce Tarkan ve Mustafa Sandal gibi pek çok ünlünün de menajerliğini yapmış. Dolayısıyla aslında kampanyada kazanan kişinin klibi de bu yapım şirketi tarafından çekilmiş olacak.

TikTok kullanıcıları 21-30 Mayıs tarihleri arasında #staroldum etiketi ile yeteneklerini paylaşıyor olacaklar. Bu paylaşımlar arasından 10 isim listeye girecek ve yarışma kapsamında değerlendirmeye alınacak. Daha sonra bu liste içerisinden seçilen bu isme de sözkonusu yapım şirketi tarafından bir video klip çekilecek. Ayrıca bir single da yapılacak. Ardından tüm sosyal medya hesaplarından da paylaşılacak.

Yarışma herhangi bir müzik türü için düzenlenmiyor yani tüm müzik türlerine açık. Yalnız şunu özellikle belirtmekte fayda var: 18 yaşın altında olan kullanıcıların yarışmaya katılabilmeleri için videolarını aile bireyleri ile birlikte çekmek zorundalar.

Peki TikTok bu yarışmayı hangi amaçla düzenledi? Sonucunda neler olacak? Haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2Sonraki sayfa
Etiketler
Burcu Aydın

Burcu Aydın

Dijital ve teknoloji ile ilgilenen herkesi Moblobi.com'a bekliyoruz... Moblobi: https://moblobi.com/author/burcu-aydin/


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı