Telegram Yeni Özellikleri ile Gündemde!

Mesajlaşma uygulamaları arasında yer alan Telegram, dünyanın birçok yerinde yaygın bir şekilde kullanılıyor. 200 milyondan fazla aktif kullanıcısı bulunan Telegram, her geçen gün sistemine yeni bir özellik ekleyerek gelişimini sürdürüyor. Mesajlaşma uygulamasının eklemiş olduğu “Slow Mode” ve “Sessiz Mesaj” özellikleri ile gündemde. “Slow Mode” özellikle grup sohbetlerini daha kullanışlı hale getirirken; “Sessiz Mesaj” özelliği ise sessizlik olması gerekli ortamlarda işinizi kolaylaştıracağa benziyor. İşte yeni özellikler ile ilgili detaylar…

Telegram Slow Mode özelliği nedir? Nasıl kullanılır?

Sıklıkla aldığı güncellemeler sayesinde büyümeye devam eden Telegram uygulaması yavaş mod özelliği ile sohbetlere farklı bir boyut kazandırıyor olacak. Söz konusu özelliğin uygulamaya getirilmesindeki en büyük amaç gürültülü ve karmaşık grup sohbetlerinin daha düzenli bir halde olmasını sağlamak.

Mesajlaşma uygulamalarında grup sohbetlerinin düzensiz olması ve bir anda yüzlerce mesajın telefonlara bildirim olarak gelmesi çoğu zaman kullanıcıları zor duruma sokabiliyor. Ancak yeni özellikle birlikte gruplardaki yöneticiler grup üyelerinin gruba ne sıklıkla mesaj göndereceğini kontrol edebilecek.

Platformda yer alan izin paneli sayesinde yöneticiler grup üyelerinin gruba bir mesaj göndermeden önce ne kadar beklemeleri gerektiğini belirleyebilecek. Yöneticilerin tercihine göre grup üyeleri 30 saniye, 1 dakika, 15 dakika, 30 dakika ve 1 saat’lik zaman ayarlamalarıyla mesaj gönderimi konusunda sınırlandırılabilecek. Ayrıca zamanlayıcı sayesinde grup üyeleri ne kadar beklemeleri gerektiğini de görebilecek.

Bu özellikle birlikte grup konuşmaları daha anlaşılır ve düzenli bir hal alacak. İletişim kurmak çok daha kolay bir hale gelecek ve mesajlardaki önemli detaylar kaçmayacak. Gruptaki bütün üyeler seçilen zaman aralığından etkilenecek. Böylelikle grup üyeleri ne söylemek istedikleri konusunda daha rahat düşünebiliyor olacak.

Peki Telegram’a gelen sessiz mesaj özelliği nedir? Ne işe yarayacak? Detaylar haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2Sonraki sayfa
Etiketler

Pelda Nasıroğlu

Pelda Nasıroğlu

Ben Pelda. İstanbul Üniversitesi İktisat bölümü 3.sınıf öğrencisiyim. Moblobi'de metin yazarlığı yapıyorum. Teknoloji ve dijital odaklı yazılarıma Moblobi.com'daki köşemden ulaşabilirsiniz. Moblobi: https://moblobi.com/author/pelda-nasiroglu/ E-posta: peldanasiroglu@hotmail.com


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı