Stalk Yapmak İçin 4 Farklı Tüyo

Stalk yapmak, insanların hayatları hakkında bilgi toplamanın bir yoludur. Bazen eski sevgilinizin bazen de yeni tanıştığınız insanların hayatlarını, neler yaptıklarını merak edebilirsiniz. Bu nedenle sosyal medya hesaplarını incelemek isteyebilirsiniz.

Merak ettiğiniz kişilerin profili kapalı ya da az bilgiye sahip olabilir. Peki, böyle durumlarda ne yapmalısınız? Stalk yapmak nedir? Gizlice nasıl birinin profilini inceleyebilirsiniz? Şimdi bunlara bir göz atalım.

Stalk Yapmak İçin 4 Farklı Yol

Stalk yapmak, günümüzde oldukça kullanılan bir yöntem. Merak edilen şeyleri öğrenirken bazı şeylere dikkat etmeniz gerekir.

1. Yanlışlıkla Beğenmeyin!

Stalk yaparken yanlışlıkla gönderileri beğenmemelisiniz. Bu hataya düşerseniz stalkladığınız kişi, onun profilinde gezdiğinizi anlar.

Profilinde dolaştığınız kişinin haberinin olmaması için Instagram’ı web tabanlı açabilirsiniz. Bu sayede parmağınızla yanlışlıkla takip etme ya da beğenme butonlarına basma durumunuz ortadan kalkar. Bunun yanı sıra görseller daha büyük olarak incelenebilir.

Twitter’da birinin profilini incelemek istiyorsanız hesabınıza giriş yapmanıza bile gerek yoktur. Kullanıcı adını Google’a yazıp profilindeki tweetleri kolayca okuyabilirsiniz.

2. Profil İnceleme!

İyi bir stalker olmak için girdiğiniz profilde nereye bakmanız gerektiğini bilmelisiniz.

Bir Instagram profilinde atılan fotoğraflardan yakın arkadaşları belirleyip onların profillerini inceleyebilirsiniz. Etiketlendiği gönderiler kısmından daha fazla bilgi toplayabilirsiniz. Ayrıca anlık olarak haberdar olmak isterseniz gönderi ve hikaye bildirimlerini de açabilirsiniz.

3. Kapalı Profiller İçin İpuçları!

İncelemek istediğiniz profil kapalı ise öncelikle bir fake (sahte) hesap oluşturabilirsiniz. Oluşturduğunuz fake hesabın özellikle gerçekçi durmasına özen gösterin. Takipçi sayıları ve gönderileri tutarlı olmalıdır. Bununla birlikte oluşturduğunuz profilin gizli olması gerekmektedir.

Sahte bir hesap oluşturmak istemiyorsanız takipleşen ortak arkadaşlarınızın Instagram hesaplarına girip oradan stalklayabilirsiniz.

4. Google’dan Yardım Alın!

Stalkladığınız kişinin, sosyal medya hesaplarından öğrenmeniz gerekeni öğrendiniz. Şimdi sıra daha eski görselleri saklayan Google’dan yardım almakta.

Stalkladığınız kişinin adını google görsellerde aratabilir ve onunla alakalı fotoğraflara ulaşabilirsiniz. Kullanıcı adını tırnak işaretleri ile birlikte tam olarak Google’da aratırsanız o kullanıcının eski tweetlerine, fotoğraflarına ulaşabilirsiniz. Karşınızda LinkedIn profilini, daha önce açtığı blogları ve benzeri şeyleri bulabilirsiniz.

Bu Yazılar da İlginizi Çekebilir

“Stalk Yapmadan Önce Bilmeniz Gerekenler!” okumak için buraya tıklayın.
“Eski Sevgilinizi Stalklamaktan Kurtulmak için 5 İpucu” okumak için buraya tıklayın
“Profesyonel Bir Stalker Nasıl Olunur?” okumak için buraya tıklayın.
“Eski Sevgilinizi Yakalanmadan Nasıl Stalklayabilirsiniz?” okumak için buraya tıklayın.

“Stalk Yapmak İçin 4 Farklı Tüyo” konumuzu paylaşmak isterseniz yazı sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Buğra Özad

Buğra Özad

Merhaba, ben Buğra. Beykent Üniversitesi Yeni Medya bölümü 2. sınıf öğrencisiyim. Medya ve spor ile ilgileniyorum. Dijital yeni düzen hakkında daha fazla şey öğrenmek istiyorsanız sizi Moblobi.com’daki köşeme bekliyorum.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı