Sevdiğiniz Müzikleri Sosyal Medyada Nasıl Paylaşırsınız? - Moblobi.com
Sosyal Medya

Sevdiğiniz Müzikleri Sosyal Medyada Nasıl Paylaşırsınız?


Eskiden müzik dinlemek için çantamızda bir müzikçalar ve değişik değişik bir sürü kaset taşımak zorundaydık. Şimdi ise teknoloji sayesinde artık istediğimiz her tür müziğe tek tık ile ulaşabiliyoruz. Müziğe erişmek için kullandığımız başlıca platformlardan biri ise Spotify. Popüler müzik uygulaması şu günlerde özellikle arkadaşlarınızla birlikte müzik dinleme ya da sevdiğiniz şarkıları arkadaşlarınızla paylaşabilme yönünde pek çok yeniliği hayatımıza sokuyor. Bunlardan bir tanesi de Instagram, Whatsappve son olarak da Facebook aracılığı ile müzik paylaşımı yapmaya imkan tanıması. Nasıl mı? İşte detaylar…

Spotify ‘da sevdiğiniz şarkıları sosyal medyada nasıl paylaşırsınız?

Spotifymüzik platformu kullanıcılarına sevdikleri müzikleri paylaşabilmeleri ve sosyal medya uygulamaları ile bunu gerçekleştirebilmeleri adına bir paylaşım özelliği sunuyor. Bu müzik paylaşımını Instagram , Facebookve Whatsapparacılığı ile gerçekleştirebiliyorunuz.

Spotify aracılığı ile dinlediğiniz şarkıları veya Spotify ’da oluşturduğunuz çalma listelerini Instagram hikayelerinizde paylaşabiliyor, hangi şarkıyı dinlediğiniz konusunda arkadaşlarınızın bilgi sahibi olmasını sağlayabiliyorsunuz. Instagram hikayelerinde müzik paylaşabilmenin yanısıra, Spotify ’da dinlediğiniz şarkıları ayrıca Whatsapp mesajlaşma platformu üzerinde de arkadaşlarınıza gönderme imkanına da sahipsiniz. Instagram ve Whatsappdışında artık Spotify platformunda dinlediğiniz şarkıları Facebookhikayelerinizde de paylaşabiliyorsunuz.

Facebook’ta Spotify ’dan dinlediğiniz şarkıların 15 saniyelik ön izlemelerini paylaşabiliyorsunuz. Bu önizlemedeki paylaşılan şarkıyı dinlemek isteyenler olabilir diye hikaye üzerinde Spotify uygulamasına yönlendirecek bir düğme de yer alıyor. Bu sayede dinleyiciler Spotify uygulamasında Oynat düğmesine basarak sistem içerisine girip şarkıyı dinleyebiliyor.

Peki Spotify’ın sosyal medya platformlarında şarkı paylaşılmasını sağlayan bu özelliği en çok kimin işine yarıyor? Bu özellik daha çok hangi amaçla kullanılıyor? Haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN
12Sonraki sayfa
Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı