Sosyal Medyada Emoji Kullanımında Kaçıncı Sıradayız? - Moblobi.com
Sosyal Medya

Sosyal Medyada Emoji Kullanımında Kaçıncı Sıradayız?


Özellikle sosyal medyada veya mesajlaşırken yazılarımızın yanına her zaman bir emoji ekliyoruz. Bu durum çok sık bir hale geldi. Emoji kullanmadığımız zamanlarda mutsuz bir ruh haline bürünüyoruz diyebiliriz. Peki biz ülkece emoji kullanımında kaçıncı sırada olabiliriz?

Yapılan araştırmalar doğrultusunda en çok emoji kullanmayı seven ülke Hindistan olurken Türkiye bu listede 14’üncü sırada. Medya takip ve raporlama ajansı olan PRNet, sosyal medya kullanıcılarının kendilerini anlatmak tanımlamak için en çok hangi emojiyi kullandıklarına yönelik yapılan bir araştırma raporunu inceledi. PRNet’in Paris merkezli olduğu düşünülen uygulama olan Happn verilerinden ve medya yansımalarından derlediği ve harmanladığı bilgilere göre, Türkiye’nin emoji kullanmada 14’üncü sıraya yerleştiği görüldü.

Bu veriler uygulamanın kendi bilgi ve datasından elde edilirken, kendinden bahsederken emoji kullanmayı en çok seven ülke Hindistan olarak belirlendi. Hindistan’ı, Danimarka, Norveç, Şili ve Brezilya gibi ülkelerin takip ettiği belirlenmiş.

Peki en çok hangi emojiler mi kullanıldı? Kadınlar ve erkekler hangi emojileri tercih etti?

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

123Sonraki sayfa
Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı