Sosyal Medya Uzmanlarının 2021 Tahminleri! - Moblobi.com
Sosyal Medya

Sosyal Medya Uzmanlarının 2021 Tahminleri!

Sosyal medya kullanıcılarını önümüzdeki yıl neler bekliyor? Uzmanların sosyal medya platformlarına ilişkin 2021 tahminleri, haberimizde...


Sosyal medya kişisel ve kurumsal markasını yaratmak isteyenler için harika bir yer. Sosyal medya uzmanlarına göre ise, önümüzdeki yılda kullanıcıları yeni özellikler bekliyor. Peki sosyal medya uzmanlarının 2021 tahminleri neler? İlginç ipuçları, haberimizde…

Sosyal medya uzmanlarına göre 2021’de neler olacak?

2021’de sosyal medyada başarılı olmak istiyorsanız, trendleri takip etmeniz gerekiyor. Kişisel veya kurumsal markanız için en doğru platformda var olarak, kitlelere ulaşabilirsiniz. Bu konuda işin ehli olan sosyal medya uzmanlarının ise 2021 için şaşırtıcı tahminleri var.

1- Instagram TV ve Instagram Reels kullananlar parlayacak

Instagram şüphesiz ki en çok ilgi gören uygulamaların başında geliyor. Kısa bir süre önce platforma yeni eklenen Reels özelliği sayesinde, pek çok kullanıcı takipçi sayısını arttırdı. Instagram platformunun algoritması yeni bir özelliği kullanan kişileri “keşfet“e çıkmasını sağlıyor. Bu yüzden kaliteli reels içerikleri hazırlayarak, viral olmanız mümkün.

Uzmanlara göre ise, Reels özelliği geldi diye IGTV yi bir kenara bırakmak doğru değil. Bu yüzden 1 dakikadan fazla videoları IGTV ye yükleyebilirsiniz. Hızlı davranmanızda fayda var. Çünkü artık video çağına geçiş yapıyoruz. Ve kullanıcılar tarafından en çok sevilen video içerik türü bilgilendirici içerik.

2- Pazarlamacılar TikTok’a dönecek

TikTok, son birkaç yıldır ABD’de ve onun dışında hızla büyüyor. Aslında, diğer araçlardan daha hızlı büyüyor ve diğer sosyal medya uygulamalarından daha çok ilgi görüyor. Fakat Tiktok markasını tanıtmak isteyenler için de harika bir yer. Bu yüzden önümüzdeki yıl ünlü markaları Tiktok’a görebiliriz.

Ayrıca uzmanlara göre reklam modellerinde de artış olacak. Kullanıcılar, kendilerine uygun planı seçerek, daha çok kitleye ulaşabilecekler.

3- Influencer marketing önem kazanacak

Influencer insanları etkileyen kişilere deniliyor. Sosyal medya platformlarına bakıldığında ise sanki herkes “influencer”mış gibi geliyor. Fakat markaların çalışmak istediği bir influencer olmak için insanlar ile aranızda bağ kurmanız gerekiyor. Yani siz bir ürün tanıttığınızda, kullanıcılar “bu kişi önerdiyse alınabilir” demeli. Markalarında pazarlama faaliyetlerinden olan influencer marketing özellikle 2021 de yaygınlaşacak.

Peki siz aktif bir sosyalmedya kullanıcısı mısınız, sizce önümüzdeki yıl sosyal medyada bizleri neler bekliyor? Yorum kısmından görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Sosyal Medyada Karşılaşabileceğiniz 4 İlginç Tip!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Instagram Hesabınıza İlk 1000 Takipçi Nasıl Kazanılır?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • “Facebook Hesabınızdan Nasıl Para Kazanabilirsiniz?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyalmedya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı