Twitter, Güvenliği Arttırıyor - Moblobi.com
Sosyal Medya

Twitter, Güvenliği Arttırıyor


Twitter, önümüzdeki birkaç ay içinde kullanıcıların güvenliğini artırmak için tasarlanan değişiklikleri yayınlayacağını açıkladı:

Hesapları kötü saldırıya maruz kaldıklarında Twitter’ın algoritmaları yardımcı olacak; bu nedenle mağdurlar artık bunu rapor etmeyecek.

Kullanıcılar, yalnızca takip edenlerin tweetleri görmelerine izin vermek gibi belirli hesap işlevlerini belirli bir süre için sınırlandırabilecek.

Yeni filtreleme seçenekleri ile kullanıcılar belirli hesap türlerinden (örneğin, profili resimsiz olanlar veya doğrulanmamış e-posta adresleri veya telefon numaraları) gördüklerini daha fazla kontrol edebilecek.

Twitter ayrıca, kullanıcılardan gelen taciz olaylarına tepki olarak alınan eylemler konusunda daha şeffaf olacak.

Şirketin iletişim departmandanLizKelley tarafından TechNewsWorld’e verilen açıklamada, “Bu güncellemeler Ocak ayında duyurduğumuz devam eden güvenlik çalışmalarının bir parçası ve 7 Şubat’ta ilan edilen değişiklikleri takip ediyor” dedi.

Profil resminin solunda kalan alanın ovoid şekli nedeniyle “yumurta” olarak bilinen ve bir profil resmi olmayan hesaplar için özel işlem yapılması önerilmekle birlikte, bir e-posta adresine veya telefon numarasına sahip olmayanlar için de gizlilik sorunu devam ediyor.

Stratecast / Frost&Sullivan’ın program yöneticisi Michael Jude, “Twitter” sansür ve özgür iletişim arasında güzel bir çizgi izliyor “dedi.

Enderle Group’un baş analisti Rob Enderle, şirket “ciddi bir soruna sahip olduklarının farkında ve şimdiye kadar yaptıkları şeyin yeterli olmadığını farkettiler” dedi.

Jude, ayrıca Tech News World’e Twitter’ın yaklaşımının “tamamen savunma amaçlı” olduğunu söyledi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı