Sosyal Medya Mutluluk Seviyenizi Nasıl Etkiliyor?

İçinde bulunduğumuz dönemin şartları teknolojinin geldiği nokta ve yüzyıllardan beri süregelen insanların kıyaslama dürtüleri yüzünden sosyal medya hayatlarımızın içerisine o kadar çok girdi ki günlük rutinlerimiz olan yeme-içme, barınma gibi ihtiyaçlarımızın önüne bile geçti diyebiliriz.

Aslında bir çoğumuzun vaktini öldürdüğü bu sosyal medya mecralarının bizi çoğunlukla mutlu etmekten çok mutsuz ettiğinin farkında mıyız? Danimarka Kopenhag Üniversitesinde yapılan bir araştırma bu konuya dikkat çekti.

Sosyal medyada başka kişilerin hayatlarını gözlemleyerek ve takip ederek geçirilen vaktin kişinin kendisini kötü hissetmesine neden olduğu ortaya çıktı. Böyle bir düşüncenin ortaya çıkmasına ise kişilerin sürekli olarak mükemmeliyeti yakalamaya çalışma çabası sebep olmuş olabilir. Araştırma sonucunda sosyal medyanın kişiler üzerinde tatmin duygusunu olumsuz yönde etkilediğine dair paylaşımlarda bulunuldu.

Peki bu olumsuzluğu nasıl giderebiliriz?

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2Sonraki sayfa
Etiketler

Zeynepcan Sarıçiçek

Zeynepcan Sarıçiçek

Merhaba, benim adım Zeynep Nişantaşı Üniversitesi Yeni Medya bölümü 4.sınıf öğrencisiyim. Moblobi.com’da içerik ve metin yazarlığı yapıyorum. Beni takip etmek isterseniz hem Moblobi.com'da "ZEYNEP CAN'IN DİJİTAL DÜNYASI" köşemden hem de Instagram adresimden takip edebilirsiniz. Instagram: zeynepcansaricicek


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı