Sosyal Medya ile Keşfe Çıkmaya Ne Dersiniz?

Sosyal medyanın dönüşümünü tanımlamaya ne dersiniz? Teknoloji ve iletişim alanında ortaya çıkan gelişmeler küreselleşmeyi getirmiş küreselleşmede beraberinde global bir dünya düzeni yaratmıştır. Sosyal medyanın hayatımıza girmesiyle birlikte insanlar daha iyi iletişim kurmuş, bilgi alışverişi yapmış ve tartışmalarda bulunmuşlardır. Web 2.0’ın belkemiği oluşturan sosyal medya mecralarının yaygınlaşmasıyla birlikte insanlar hayatlarını kamuya açmış ve daha çok şey paylaşma imkânı bulmuşlardır.

Bir nevi dikizleme kültüründe yaşıyoruz. Neden sevdiğimiz insanların fotoğraflarını teşhir ediyoruz? Ya da en sevdiğimiz on komedi filmini alt alta sıralamamız altında yatan gerçek ne buda henüz bilinmiyor. En kötüsü de sıradan bir paylaşımla abartı paylaşım arasında ki uçurumu hiçbir zaman göremiyoruz.

Bloglar, Wikiler, Chat odaları yani tüm bunları, sosyal medya beraberinde getirmiştir. Sosyal medya yalnızca dijital bir devrim değil geleceğe ilişkinde bir teknoloji devrimi olmuştur.

Peki sosyal medya ile hayatımızda neler değişti? Çok şey… İşte yanıtları…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2 3Sonraki sayfa
Etiketler
Zeynepcan Sarıçiçek

Zeynepcan Sarıçiçek

Merhaba, benim adım Zeynep Nişantaşı Üniversitesi Yeni Medya bölümü 4.sınıf öğrencisiyim. Moblobi.com’da içerik ve metin yazarlığı yapıyorum. Beni takip etmek isterseniz hem Moblobi.com'da "ZEYNEP CAN'IN DİJİTAL DÜNYASI" köşemden hem de Instagram adresimden takip edebilirsiniz. Instagram: zeynepcansaricicek


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı