Sosyal Medya Gündeminde Van Depremi Var! - Sayfa 2 / 2 - Moblobi.com


Sosyal Medya Gündeminde Van Depremi Var!

Sosyal medya mecralarından  Twitter‘da bugün hashtag #vandepremi ‘ydi. Yardım kuruluşlarından siyasilere, siyasilerden sosyal medya kullanan çoğu duyarlı vatandaşa kadar herkesin dilindeydi bugün Twitter‘da Van depremi. Çünkü ülkemiz için hala daha tam anlamıyla etkisi geçmemiş bir felâketti yaşananlar.

Beşiktaş JK zamanında olduğu gibi bugünde unutmadılar Van depremini. Sosyal medya üzerinden üzüntülerini açıklarken taraftarlarının sahaya attıkları atkı fotoğraflarını paylaştı. Depremden birkaç gün sonra maç sırasında taraftarlar atkılarını Van’a gönderilmek üzere sahaya atmışlardı. Van’lı vatandaşlarımız hâlâ olayın şokunu atlatamamış ve “siz hiç kıyamet provası yaptınız mı, biz yaptık” diyerek anlatmışlardı bu durumu Twitter‘da.

Tüm insanlar Van depremini unutma, unutturma diye bağırdı bugün Twitter‘da. Ve kaybettiğimiz canlarımıza Allah’tan rahmet dilediler.

Haberimizi Tolstoy’un bir sözüyle bitirelim.”Acı duyabiliyorsan canlısın, başkalarının acısını duyabiliyorsan insansın.” demişti Tolstoy. Bugün hâlâ daha etkisi geçmeyen Van depremi anılmalı ve yardımlar artırılmalıdır.

Bizler moblobi.com ailesi olarak hayatını kaybeden tüm canlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine sabır diliyoruz.

Bu hafta sosyal medyada başka neler konuşuldu, dilerseniz buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.


Merve Aktaş’ın köşesini Moblobi.com’da takipte kalın ?

Merve Aktaş’ın köşesindeki tüm yazıları görmek için buraya tıklayın.

Moblobi.com yazarlarından Merve Aktaş’ı sosyal mecralardan da takip edebilirsiniz:
Twitter: MmerveAaktas
Instagram: merev12

Merve Aktaş

Merhaba, ben Merve Aktas. İstanbul Teknik Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği 2. Sınıf öğrencisiyim. Moblobi.com'da sosyal medya haberleri yazıyorum. Beni takip etmek isterseniz “MERVE'NIN SOSYAL MEDYA GÜNDEMI”ni takipte kalın. Instagram: @merev12 Twitter: @MmerveAaktas

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir