Sosyal Medyada Bugün Neler Oldu?

Sosyal medyada bugün yani 27 Ocak 2019‘da yine pek çok konu başlığı konuşuldu. Kimler neler paylaştı, neler konuşuldu, hepsi haberimizde…

Sosyal medyada bugün en çok konuşulan etiketlerden biri #AusOpenFinal etiketiydi. Tenis maçı erkekler finalinde Novak Djokovic, Rafael Nadal‘ı 6/3, 6/2, 6/3’lük setlerle 3-0 yenerek 7.kez Avustralya  şampiyonu olması bugün çok konuşulan etiketlerden biriydi. Aynı zamanda oyuncular da kendi adlarına açılmış  ‘Nadal‘ ve ‘Djokovic’ konu başlıkları altında sosyal medya üzerinden desteklendiler.

Sosyal medyada bugünün trend konuları arasında #WeRemember ve #NeverAgain etiketleri de yer aldı. Her iki etiket de 74 yıl önce Sovyet askerlerinin Auschwitz ölüm kampına girerek hayatta kalan 700’ü çocuk 7000 tutsağı kurtarmasının anılması adına açıldı. Sosyal medya kullanıcıları bu etiketler altında yorumlarını paylaştılar.

Bugünün trendleri arasında #DürüstOlmakGerekirse etiketi de vardı. Sosyal medya kullanıcıları bugün kendilerine dürüst davranarak düşündüklerini #DürüstOlmakGerekirse etiketi altında paylaştılar. Binlerce paylaşım yapılan etiket altında eğlenceli konuşmaların yanı sıra ciddi konuşmalar da vardı.

Sosyal medyada  “Rize“de en çok konuşulan konular arasında üst sıralardaydı. Rizespor‘un son maçta aldığı skorla 15. sıraya yükselmesi Rizelileri ve Rizespor‘u destekleyenleri oldukça sevindirdi. Fenerbahçeliler ise puan tablosunda iyice gerilemekten dolayı yaşadıkları üzüntüden bahsettiler bu konu başlığı altında.

Sosyal medyada bugünün trendleri arasında “Semra Kuytul Gözaltında” konusu da yer aldı. Ülke yönetimi hakkında yorum yapan Alparslan Kuytul’un eşi Semra Kuytul gözaltına alınmasının ardından; sosyal medyada olumlu olumsuz pek çok yorum aldı. Konu trendler arasına taşındı.

Sosyal medya da en çok konuşulan konulardan bir diğeri ise #ŞeymaSubaşı etiketi altında yapılan konuşmalardı. Ayşe Arman’a röportaj veren Şeyma Subaşı’nın evliliği ile ilgili yaptığı açıklamalar sosyal medyada çok fazla eleştiriye maruz kaldı. #ŞeymaSubaşı etiketi sosyal medya kullanıcılarının yaptığı yorumlarla trendler arasına taşındı.

Bugün yani 27 Ocak 2019’da sosyal medyada konuşulan daha pek çok konu vardı. Neler ve kimler mi konuşuldu? Haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2Sonraki sayfa
Etiketler
Merve Aktaş

Merve Aktaş

Merhaba, ben Merve Aktas. İstanbul Teknik Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği 2. Sınıf öğrencisiyim. Moblobi.com'da sosyal medya haberleri yazıyorum. Beni takip etmek isterseniz “MERVE'NIN SOSYAL MEDYA GÜNDEMI”ni takipte kalın. Instagram: @merev12 Twitter: @MmerveAaktas


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı