Sosyal Medya Gündeminde Yaşar Kemal Var!

Sosyal medyada bugün edebiyatımıza birçok eserler veren Yaşar Kemal ‘in doğum günü kutlandı. Bakalım sosyal medya platformlarında konu ile ilgili neler konuşulmuş kısaca göz atalım.

6 Ekim 1923 tarihinde hayata merhaba diyen Türk Edebiyatı’nda önemli bir yer edinmiş olan usta kalem, “İnsan, evrende gövdesi kadar değil, yüreği kadar yer kaplar.”  diyerek bizlere aslında hayatın temiz yüreklilikle, şefkatle, dürüstlükle daha güzel olacağını ve işte o zaman toplumda bir yer edebileceğimizi gösterdi. Peki Türk Edebiyatı’na toplam 37 eser kazandıran yazarımızla ilgili sosyal medyada neler konuşuldu?

Hangi mecralarda neler konuşuldu?

Twitter ve Instagram bugün “iyikidogdun” Yaşar Kemal hashtag’iyle çalkalanıyordu. Haber ajanslarından spikerlere, spikerlerden günümüz yazarlarına herkesin dilindeydi bugün  usta yazar. Twitter üzerinden Yaşar Kemal ‘in doğum gününü kutlayan yazarlar sitemlerini de dile getirdiler. Twitter‘ın geniş takipçi kitlesine inanan bir çok yazar günümüz gençlerinin kitap okumadığından yakınarak onları kitap okumaya davet ettiler. İnsanın ne olursa olsun okuması ve okuduklarını hayatlarına uyarlamaları gerektiğini sosyal medya üzerinden takipçilerine duyurdular. Aynı zamanda Instagram üzerinden edebiyat severler Yaşar Kemal ‘in resimlerini paylaşarak ne kadar usta bir yazar olduğunu söylediler. Celal Şengör gibi Twitter ‘ı sürekli kullanıp sosyal mesajlar veren profesörler de ünlü yazarı unutmadılar.

Biz de moblobi.com ailesi olarak Yaşar Kemal ‘in doğum gününü kutluyor, bize kazandırdıkları için kendisine teşekkürü bir borç biliyoruz..


Merve Aktaş’ın köşesini Moblobi.com’da takipte kalın ?

Merve Aktaş’ın köşesindeki tüm yazıları görmek için buraya tıklayın.

Moblobi.com yazarlarından Merve Aktaş’ı sosyal mecralardan da takip edebilirsiniz:
Twitter: MmerveAaktas
Instagram: merev12

Etiketler
Merve Aktaş

Merve Aktaş

Merhaba, ben Merve Aktas. İstanbul Teknik Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği 2. Sınıf öğrencisiyim. Moblobi.com'da sosyal medya haberleri yazıyorum. Beni takip etmek isterseniz “MERVE'NIN SOSYAL MEDYA GÜNDEMI”ni takipte kalın. Instagram: @merev12 Twitter: @MmerveAaktas


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı