Sosyal Medya Gündeminde Dünya Ruh Sağlığı Günü Var! - Moblobi.com
Sosyal Medya'da Neler Var?

Sosyal Medya Gündeminde Dünya Ruh Sağlığı Günü Var!


Sosyal medyada bugün 10 Ekim Dünya Ruh Sağlığı Günü kutlandı. Popüler platformlarda neler konuşuldu, neler paylaşıldı? Hepsi haberimizde…

Sosyal Medyayı Meşgul Eden Dünya Ruh Sağlığı Günü Nedir?

Sağlık yalnızca bedensel değil, aynı zamanda ruhsal ve toplumsaldır. Bir insana tamamen sağlıklı diyebilmemiz için bu üç etkeninde iyi olması gerekir. Ruh sağlığı, bir birey için yeteneklerini fark edip, hayatın getirdiği bir takım streslerle başa çıkmak ve topluma katkı sağlayarak iyi olmaya çalışmak gibi durumları kapsamaktadır. Bu nedenle ruh sağlığı, yalnızca ruhsal bozukluğu olanları değil, tüm toplumu ilgilendiren önemli konulardan biridir. Ruh sağlığı tıpkı fiziksel sağlığımız gibi dış etkenlerden etkilenip bozulabilir ve tedavi edilmesi gerekebilir.

Ekonomik yetersizlik, işsizlik, istismar, ergenlik dönemini ağır geçirme, cinsiyet ayrımcılığına maruz kalan kadınların toplumda dışlanması, zorunlu yapılan göç, mültecilerin dışlanması, terör ve savaş mağdurlarının yaşadıklarını unutamaması ve alkol ve madde bağımlılığının getirdiği psikoloji ruh sağlığını bozan nedenlerdir. Dünya Ruh Sağlığı Günü; Dünya Ruh Sağlığı Federasyonu’nun bir projesidir. Ruh sağlığı ve ruh hastalıklarının toplumdaki farkındalığı artırmak için 1992 yılından bu yana her yıl 10 Ekim’de kutlanmaktadır. Bu yıl da kutlanan bu gün sosyal medyada popüler pek çok platformda da trend topic oldu. Sosyal medyada bu önemli farkındalık günü ile ilgili neler konuşuldu? Hep birlikte bakmaya ne dersiniz?..

Dünya Ruh Sağlığı Günü konusunda hangi paylaşımlar yapıldı, en çok neler konuşuldu?

DEVAMI İÇİN 2’TE TIKLAYIN:

12Sonraki sayfa
Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı