Sosyal Medya Gündeminde Dünya Gıda Günü Var! - Moblobi.com
Sosyal Medya'da Neler Var?

Sosyal Medya Gündeminde Dünya Gıda Günü Var!


Günlerden 16 Ekim; bugün Dünya Gıda Günü. Bugün sosyal medya gündeminde oldukça ses getirdi. Neler konuşuldu, neler paylaşıldı? Hepsi haberimizde…

Sosyal medyayı hareketlendiren Dünya Gıda Günü’nün anlamı ve amacı nedir?

Her yıl 16 Ekim tarihinde kutlanmakta olan Dünya Gıda Günü, 1945’te kurulan Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü’nün (FAO) dünya genelinde açlık ve yoksulluk temaları için farkındalık yaratmak, herkesin gıda güvenliğine ve besleyici gıdalara ulaşmasına katkı sunmak amacıyla yıl boyunca FAO üyesi ülkelerde çeşitli etkinliklerle yaşatılmaktadır.

Bu yıl “2030’a kadar dünyada açlığa son vermek mümkün” teması ile olan günü anma kapsamında; 16 Ekim 2018 tarihinde çeşitli etkinliklerle kutlanmıştır. Günümüzde 821 milyon insan yetersiz beslenmektedir. Bu 821 milyonun 150 milyonu çocuk olması ise oldukça kötü bir durumdur. Bu açlığa rağmen 1.5 ton yiyeceğin küresel israfı bu konuda acil çalışmalar yapılması gerektiğini bize göstermektedir. Öte yandan obezite hastalığına sahip olan insan sayısı da oldukça fazladır.

Peki bu yılki temaya göre, açlığın son bulması için neler yapılmalıdır? Sosyal medyada neler konuşuldu neler paylaşıldı?

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN:

123Sonraki sayfa
Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı