Sosyal Medya Gündeminde Ara Güler Var! - Moblobi.com
Sosyal Medya'da Neler Var?

Sosyal Medya Gündeminde Ara Güler Var!


Ara Güler ani ölümü ile herkesi üzdü ve bugün sosyal medya gündemine bomba gibi düştü. Ara Güler ile ilgili sosyal medyada neler konuşuldu, neler paylaşıldı?

Sosyal medya platformlarında konuşulanlardan önce Ara Güler’i tanımaya ne dersiniz?

Hayatı boyunca iyi bir yönetmen ve oyun yazarı olmak isteyen Ara Güler, 16 Ağustos 1928’de doğmuştur. Daha lise öğrenimi sırasında sinemacılık ile ilgili akla gelebilecek ne varsa her dalında çalışan Ara Güler film stüdyolarından çıkmazmış.

Büyük isteğini yerine getirebilmek için Muhsin Ertuğrul kurslarına gitmiş, idealleri için savaşmıştır. İstanbul Üniversitesi’nde İktisat okuduğu sırada Yeni İstanbul Gazetesi’nde gazetecilik yapmış olup sonrasında da bir çok derginin foto muhabirliğini yapmıştır.

Amerikan Dergi Fotoğrafçıları derneği tarafından seçilen tek Türk fotoğrafçı olan Ara Güler, 7 en iyi dünya fotoğrafçısı arasına girmiştir. Ayrıca Almanlar tarafından pek az kişiye verilen “Master of Leica” ünvanını kazanmıştır. Bu kadar başarılı bir fotoğrafçının eserleri saymakla bitmez lakin fotoğrafçılığının yanı sıra kendi adıyla kaleme aldığı kimisinde İstanbul’u kimisinde tarihi dönemleri anlattığı 40’dan fazla kitabı vardır.

Bir çok sergi yapmış, bir çok dergide çektiği fotoğrafları yayınlanmış ve Dünya’da Türkiye’yi oldukça başarılı temsil etmiş olan Ara Güler bugün 90 yaşında kalp yetmezliğinden hayatını kaybetti.

Dünyaca tanınmış ve herkesi yasa boğmuş olan Ara Güler ile ilgili sosyal mecralarda acaba neler konuşuldu, hep birlikte bir göz atalım mı?

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN:

12Sonraki sayfa
Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı