Sosyal Medya Gündeminde 10 Kasım ve Atatürk Var!

Bütün sosyal medya platformları bugün Atatürk için ayaktaydı. Yüz binlerce paylaşım ile birlikte bir 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü‘nde daha Ata’mızı sevgi, saygı ve minnetle andık. Peki sosyal medyada neler konuşuldu, neler paylaşıldı? Ata’mızı andığımız bu günde sosyal medya paylaşımların içeriğine hep birlikte bakmaya ne dersiniz?

1938 yılının saat 09.05’sinde Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk hayatını kaybetmiş ve bütün ulus yasa boğulmuştuk. O gün bu gündür yani tam 80 yıldır her yıl 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü‘nde ulusal bir yas tutar; Ata’mızı anarız. Bu yıl da her yıl olduğu gibi yine çalınan siren ve  saygı duruşunda, törenlerle Ata’mız anıldı. Aynı zamanda sosyal medyadan da ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk‘ü ölüm yıldönümünde Türk vatandaşları olarak paylaşımlarımızla andık. Peki paylaşımların detaylarında neler olduğuna bakmaya ne dersiniz?

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN:

1 2Sonraki sayfa
Etiketler
Merve Aktaş

Merve Aktaş

Merhaba, ben Merve Aktas. İstanbul Teknik Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği 2. Sınıf öğrencisiyim. Moblobi.com'da sosyal medya haberleri yazıyorum. Beni takip etmek isterseniz “MERVE'NIN SOSYAL MEDYA GÜNDEMI”ni takipte kalın. Instagram: @merev12 Twitter: @MmerveAaktas


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı