YouTube için Markalaşma ve Optimizasyon Tavsiyeleri! - Moblobi.com
Sosyal Medya

YouTube için Markalaşma ve Optimizasyon Tavsiyeleri!


YouTube kanallarının çoğu aslında marka bilinci oluşturma ve optimizasyon üzerinde çalışıyor. YouTube pazarlama perspektifinden markalaşmayı anlayabilmeniz için bazı YouTube ünlülerine daha yakından bir göz atmak gerek. Hedef, sizin veya şirketinizin daha fazla görüş, daha fazla abone ve biraz şöhret elde etmesine yardımcı olmak. En iyi YouTube Pazarlamacılarından gelen en başarılı Marka ve Optimizasyon Taktiklerine göz atalım

Örnek olarak Smoshisimli kanala bakalım. İlk başladıklarında iki kafadar bir web kamerası buldular. Kendilerini MortalKombat’ın tema şarkısı ile çok aptalca bir video yaptılar. Bu, diğer tema şarkılarıyla hit olduğunda, Pokemon sonraki büyük hit oldu.

Bu noktada fark etmiş olabilecekleri şey aslında içerikleri yoluyla bir marka kurmak. Tema şarkısı videoları yapan,profesyonel olmayan çocuklardı. Üreteceğiniz içerik türüne yönelik açık bir hedefe sahip olmak, ilk ve en önemli marka kararınızdır. Sonraki adımlar:

Sınırları belli bir alanda özel profil ve üstbilgi oluşturma

Youtube kitleleri, ne zaman gösterileceklerini ve en yeni videolarınızı gelecekte ne zamanizleyeceklerini bildiklerinde daha iyi yanıt verirler.

Videonuzun sabit konusu varsa, videolarınızın çekilmesi için tanıdık bir “yer” kullanın. Ray William Johnson, Watchmen çizgi roman arka planıyla bunu yaptı.

Youtube küçük resimleri oluşturun. Videonuzda YouTube tarafından seçilen resimleri kullanmayın. YouTube küçük resimlerini oluşturma hakkında daha fazla bilgi edinin.

YouTube kullanıcıları üzerinde bir “izlenim” oluşturmaya başlamak için bu tür marka bilinci oluşturma teknikleri ile birlikte çalışmanız gerekir. Videolarınıza hatırlayabilecekleri resimleri ekleyin.

Herkes iyi bir slogan kullanabilir

YouTube kanalınızda bir slogan kullanın.

Ray William Johnson: “Ben Ray William Johnson’ım ve bu mesajı onaylıyorum.”

PewDiePie: “Nasılsın, kanka? Benim adım PewDiePie “demişti.

Smosh: “Kes sesini! YUKU! ”

TV şovları da bunu yapıyor. Herkes izlenen bir YouTube kanalı oluşturabilir, ancak kullanıcıların kanalınızı gerçekten sevmesini sağlamak ve günlük yaşamına sokmak için iyi bir slogan gerekiyor.

YouTube için SEO taktikleri

SEO çalışmasının niteliğiYouTube kanalının türüne bağlıdır.

Herhangi bir SEO kampanyasındaki ilk adımınız belirli anahtar kelimeleri hedeflemektir. Bir YouTube kanalı kuruyorsanız, halihazırda bir web siteniz olması daha iyidir. Bu web sitesinde, insanların sizi bulmak için kullandıkları bilgiler youtube kanalınıza da olumlu etki yapacaktır.

Diğer araç Goodle’sAdwords’tür.

Bu anahtar kelimeleri bir tabloda hazır hale getirdikten sonra bunları aşağıdaki alanlara girmeye başlayabilirsiniz:

Başlık (title):

Açıklama: Bu büyük alanı anahtar kelimelerle doldurabileceğinizi düşünebilirsiniz, ancak yanılıyorsunuz demektir. İlk hedefiniz onu okuyanlar için optimize etmek. Arama sonuçlarında görüntülenen ilk cümle, burayaolmalıdır. Anahtar kelimenizi de aralara yerleştirin.

Etiketler: Videoyu oluşturan alakalı anahtar kelimelerinizi kullanın, işe yarayan birkaç eş anlamlı kelime bulun.

Size vermek istediğim son SEO ipucu çok dilli SEO’dur. YouTube, tüm dünyadaki insanlar tarafından kullanılır. İngilizce’nin en popüler ikinci dil olması nedeniyle, içeriğinizi farklı bir dilde arayanların ilgisini çekebilir. Almanca dilinde arama yapıyor olabilirler, ancak videolarınızı bir Almanca anahtar kelime arama yoluyla bulursa, İngilizce de konuşsalar da sizin için daha fazla görüntüleme anlamına gelir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı