Instagram, Facebook’a Göre Daha Düşük CPM’e Sahip! - Moblobi.com
Sosyal Medya

Instagram, Facebook’a Göre Daha Düşük CPM’e Sahip!


Instagram reklam ürünleri yeni yeni ortaya çıkarken, Nanigans’ın yakın tarihli bir raporunda, markaların Facebook’a halen daha fazla fon ayırdığını gösteriyor.

Nanigan’ın raporunda yer alan markaların birçoğu Instagram’daki çabalarından önemli oranda ROI elde ettiğini gösteriyor.

Nanigans’daki pazarlama faaliyetlerini yöneten Andrew Waber, “Facebook ve Instagram’da her zaman, reklamverenlerin her iki kanaldan da yararlanmalarını ve test etmelerini öneririz” dedi. Ancak her birine ayıracağınız bütçe yüzdesi erişmeye çalıştığınız kullanıcılara ve davranışlarına göre değişir. “Bu nüansları ortaya çıkarmak için uygun A / B testi şarttır.”

Instagram Reklamlar

Nanigans’ın raporu pek çok açıdan “Instagram, performans pazarlaması için ideal bir platform haline geldi” diyor.

Raporda, Instagram’ın reklam yoluyla daha fazla ve daha yüksek değerli alışveriş yapmak için özellikle güçlü bir platform olduğu açıklanıyor. Bir vaka çalışmasında, NanigansInstagram’da özel bir reklam harcamayla e-ticarette iki marka ve başarılarını da sunuyor.

Bir marka ortalama sipariş değerinde% 11 artış, satın alma oranlarında% 153 artış ve reklam harcamaları dünüşünde% 373 artış sağladı. Bir diğer marka ise sırasıyla yüzde 12, yüzde 209 ve yüzde 218 artışlar sağladı.

Ortalama CPM

Instagram’daki CPM maliyeti hala Facebook’a göre daha düşük. Bu durum muhtemelen iki platform arasındaki kullanıcı deneyimindeki farklılıklardan dolayı ortaya çıkıyor.

Waber, “Artık Facebook ve Instagram reklam ürünleri arasında çok fazla benzeşen taraf var” dedi.

“Ancak, reklamverenler için ana fark, Instagram’ın çok görsel bir platform olması ve yalnızca mobil olması gibi”

CPG (Paketlenmiş ürün)markalarının yüzde 41’i 2016’da Instagram’ıkullandı.

Waber, “CPG reklamverenleriyle çalışmamakla birlikte önde gelen e-ticaret şirketleri, Instagram’da satışları artırarak başarıya ulaştı.” “Genel olarak, Doğru araçları ve test stratejisini göz önüne alındığında, Instagram’da herhangi bir reklamverenin güçlü ROAS elde edebileceğini hemen hemen hemen fark ettik.” dedi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı