Facebook Video Yayıncılığında Atağa Hazırlanıyor! - Moblobi.com
Sosyal Medya

Facebook Video Yayıncılığında Atağa Hazırlanıyor!


Facebook video tarafında pazarını büyütmeye devam ediyor. Bugünlerde de yayıncılıktaki ortaklarına para kazandırmak amacıyla yeni girişimler yapmaya hazırlanıyor. Fakat Facebook bunun için YouTube’a benzer şekilde video önü reklamlarını kullanmayacak. Linkini verdiğimiz habere göre, Facebook videoların ortasına reklam koyacak.

Video ortasındaki reklamların en fazla 20 saniye uzunluğunda olacağı tahmin ediliyor. Reklamların çıkabilmesi için videoların en az 20 saniye oynatılması gerekiyor. Videodaki reklamlar ise en az 2 dakika aralıkla yayınlanacak.

Facebook canlı videoları da ihmal etmeyecek. 2 bin takipçisi bulunan yayıncılar, canlı videolarında 300 izleyiciye ulaştıklarında videolarına reklam konumlayabilecek. Bunun için videonun en az 4 dakika devam etmesi gerekli.

Facebook’un uygulayacağı gelir paylaşımı modeline dair söylemler var. Gösterilen reklamlardan elde edilecek payın yüzde 55’inin yayıncılara verileceği, kalanının ise Facebook’a gideceği söyleniyor. Bu durum Facebook’un InstantArticles’dauyguladığı reklam geliri paylaşımı modelinden daha farklı. Facebook, InstantArticles’dareklam gelirinin yüzde 70 le yüzde 100’ünü yayıncılara veriyor.

Facebook TV uygulamalarıyla atakta. Bu nedenle güçlü video yapımcılarını elde etmek, şirket için çok önemli.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı