Facebook 360 Artık Kullanımda! - Moblobi.com
Sosyal Medya

Facebook 360 Artık Kullanımda!


Facebook’un sanal gerçekliğe yatırımları ilk meyvelerini veriyor: Facebook 360 artık kullanımda.

Oculus satın almasıyla sanal gerçekliğe hatırı sayılır bir yatırım yapan Facebook’u da artık sanal gerçeklik platformuna ekledi.

Facebook 360 isimli VR uygulaması yoluyla Samsung Gear VR’da kullanılabilecek bir yapı kuran Facebook, ilk olarak haber akışı ya da bilinen Facebook kullanımını sunamıyor. Bugünlerde sadece 25 milyonu bulan 360 derecelik fotoğraflara ve 1 milyonu aşan 360 derecelik videolara erişebiliyorsunuz. Facebook, ana hedef olarak 360 derecelik içeriklerini sunacağı bir uygulama yapmış.

Bu yeni uygulamaya Facebook hesabıyla giriş yaptığınızda 4 ayrı bölüm yer alıyor; “Keşfet” ile Facebook’ta bulunan çok sayıdaki 360 derecelik içerikleri görüntüleyebilecek, “Takip Edilenler” ile takip ettiğiniz kişilerin ve sayfaların 360 derecelik paylaşımlarını, “Kaydedilenler” bölümüyle kaydettiğiniz içerikleri görüntüleyebilecek, “Zaman Çizelgesi” bölümünde ise kendi 360 derece paylaşımlarınızı göreceksiniz.

Gear VR desteği olan olan Samsung Galaxy S6, Galaxy S6 Edge, Galaxy S7, Galaxy S7 Edge ve GalaxyNote 5 telefonların içinde bulunan Oculus uygulaması aracılığıyla Facebook 360’ı hemen indirebilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı