Snapchat’ten Arttırılmış Gerçeklik İçeren Yeni Yüz Filtreleri: Snappables!

Yenilikleri ile pek çok sosyal medya platformuna ilham olan, ancak eleştirilmekten veya sansasyonlardan da geri kalmayan sosyal medya platformu Snapchat yeni bir özelliğini daha duyurdu. Özellikle yakın rakibi Instagram ile arasına biraz daha mesafe koyan bu yeni özellik daha şimdiden dikkatleri üzerine çekmiş ve heyecan yaratmış durumda.

Snapchat’in duyurduğu bu yeni özellik, kullanıcılara uygulamadaki arkadaşlarıyla artırılmış gerçeklik (AR) oyunları oynama fırsatı veriyor. Bildiğimiz yüz filtrelerinin ötesinde bir deneyim yaşatan filtrelere Snappables adı verilmiş.

Bu sayede telefonunuzu hareket ettirerek veya ekrana dokunarak, yüz ifadeleri ile oyunlar oynayabileceksiniz. Yani Snapchat bu yeni özelliği Snappables ile, Snapchatters etkileşimli oyunlarda yer almak için dokunma, hareket ve yüz ifadeleri kullanılıyor. Örneğin, Snapchatters arkadaşlarınızla bir müzik grubu kurabilir, yüzlerinizle uzaylılarla savaşabilir, sakız patlama yarışı yapabilir, kaşlarla halter  kaldırma veya emojilerle bir spor müsabakası yapabilirsiniz. Bu arttırılmış gerçeklik içeren oyunlar sayesinde kullanıcılar arasındaki rekabet ve etkileşim de artacak.

Mayıs ayında yayına kullanıma sunulacak Snappables adı verilen bu yeni oyun lensleri ile kullanıcıların uygulamadaki oyunlara katılımının artacağı belli, hatta Snapchat her hafta yeni oyunlar ekleyeceğini dahi söylüyor ki bu bazı kaynaklarda her gün ekleyeceği olarak dahi paylaşılmış. Bekleyip uygulamanın kullanımı ve oyunlardaki yenilikleri görüyor olacağız.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı