Snapchat’te Görüntülü Grup Sohbeti Dönemi!

Mobil uygulamaların geliştirilmesinde, güncellemesinde en etkili faktörlerden biri; ziyaretçilerin yaşadığı deneyimler ve beklentilerdir. Bu sebeple pek çok sosyal medya platformu yeni özellikler eklemekte veya mevcut özelliklerini güncellemektedir.

Son dönemlerde en popüler konulardan biri de sosyal medya üzerinden görüntülü grup sohbeti yapmak olduğu için, sosyal medya platformu hemen bu yönelimi fark etti ve kendilerini bu özelliği eklemek için çalışmalara başladı. Bunlardan biri de adından sıkça söz ettiren platformu Snapchat

Facebook Messenger‘da görüntülü sohbetler 2017 yılında ikiye katlandı ve bu yükselen trend pek çok platforma da ilham oldu. Özellikle genç kullanıcıların ilgisini çeken görüntülü grup sohbeti artık Snapchat üzerinden yapılabilecek.  Uygulama, bu özellik ile sohbeti daha da eğlenceli hale getiriyor olacak. Bir kerede en fazla 16 arkadaşınızla görüntülü sohbet yapabilmenizi sağlıyor. Bunun için grup sohbetindeki video kamera simgesine dokunmanız yeterli. Grup sohbetindeki arkadaşlar, katılmalarını isteyen bir bildirim alıyorlar ve sohbet başlıyor. Kullanıcılar, isterlerse sadece sesleriyle de katılabiliyor; akış sırasında mesaj da gönderebiliyor, Bu özellik Snapchat’in özellikle kamera ve kamera ile yaptığı uygulama çalışmalarına bir yenisini eklemiş oluyor. Kamera ile ilgili çalışmalara verdiği bu ağırlık ise onu diğer sosyal medya platformları ayrıştırıyor.

Snapchat ayrıca bu hafta, geçen ay testlerde görülen kullanıcı etiketlemeyi etkinleştireceklerini de doğruladı. Snap‘inizde başka bir kullanıcıyı etiketlemek için, metin seçeneğiyle @ sembolünü girip ilgili kullanıcı adını yazmanız yeterli oluyor. Snap, kişilerinize göre öneriler de sunuyor. Etiketli kullanıcılar, hikayenizde işaretlendiklerinde, sohbet penceresinde bilgilendirilir. Bu seçenek, pazarlama ve çapraz satış için avantajlar sunarken, aynı zamanda uygulamada daha fazla keşif yapılmasını da sağlayabilir.

Snapchat ayrıca, ‘Snappable‘ adında yeni bir ortak çalışma özelliği sunmayı da düşünüyor. Görüntüleyenleri videoya davet etmek için Snappables gönderebileceksiniz. Snap‘a kendilerini ekleyebilir, başka kimlerin bulunduğunu görebilir ve başkalarıyla birlikte kaydedebilir veya paylaşabiliyor olacaklar.  Bu özellik markaları yeni fırsatlar yaratabilir. Örneğin, bir etkinlikten veya konumdan ortak paylaşıma yönlendirebilirler.

Snapchat, Snap‘ın grup görüntülü sohbet araçlarını bu hafta global olarak tüm kullanıcılara sunmaya başlarken; kullanıcı etiketleme  özelliğini ise en son Snap güncellemesinin parçası olarak uyguluyor olacak.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı