Snapchat Nasıl Kullanılır?

Snapchat nedir, hangi özellikleri var ve nasıl kullanılır? Uygulamadaki eğlenceli filtrelerden nasıl yararlanılır? İpuçları, haberimizde...

Snapchat uygulamasıyla birlikte selfie çekinmek farklı bir boyuta taşındı. Snapchat’te yer alan binlerce filtre sayesinde sevdiklerimizle daha eğlenceli sohbet edebiliyoruz. Peki Snapchat nedir? Snapchat ne işe yarar? Snapchat nasıl açılır? İpuçları, haberimizde…

Snapchat nasıl kullanılır?

Snapchat, çeşitli filtreler kullanarak anlık fotoğraf çekebileceğiniz ve bunları hikayenizde paylaşabileceğiniz bir sosyal medya platformu. Adından da anlaşıldığı üzere hem “snap” hem de chat. Yani anlık fotoğraf çekip,  arkadaşlarınızla paylaşıp, sohbet etmek anlamına geliyor. Snapchat uygulamasında hesap açmak oldukça basit. Yapmanız gerekenler ise adım adım şöyle:

 • Öncelikle uygulamayı telefonunuza indirin.
 • “Kayıt Ol” seçeneğine tıklayın.
 • Ad, Soyad bilgilerinizi girdikten sonra “Kaydol ve Devam Et” seçeneğine tıklayın.
 • Açılan sayfada doğum günü bilgilerinizi doldurun ve “devam” seçeneğine tıklayın.
 • Ardından kullanıcı adınızı seçmeniz istenecek. Dilerseniz Snapchat’in size önermiş olduğu kullanıcı adını kullanabilir; dilerseniz kendiniz yeni bir kullanıcı adı da oluşturabilirsiniz.
 • Daha sonra hesabınız için şifre belirleyin.
 • Bir sonraki adım olarak kayıt için Email adresiniz istenecek fakat dilerseniz telefon numaranızla da kayıt işlemine devam edebilirsiniz.
 • Sonrasında karşınıza robot olmadığınıza dair ufak bir test çıkacak. Bu testi de geçtikten sonra kayıt işleminiz tamamlanmış olacak.

Snapchat’i fotoğraf uygulaması olmasının yanı sıra sadece sohbet etmek amacıyla da kullanabilirsiniz. Ayrıca çektiğiniz snapleri hikayenizde paylaşabilir ve arkadaşlarınızın paylaştığınız bu snapleri görmesini sağlayabilirsiniz. Bu arada hemen paylaşalım: Snaplerinizi sadece Snapchat’inize eklediğiniz kişiler görebilir.

Dilerseniz anlık fotoğraf çekmek yerine film rulosundan seçtiğiniz herhangi bir fotoğrafı da hikayenizde paylaşabilirsiniz. Hemen şunu da belirtelim; Attığınız snapler 24 saat boyunca hikayenizde kaldıktan sonra otomatik olarak kaldırılıyor. Aynı şekilde sizde başkalarının snaplerini izleyebilirsiniz.

Snapchat’in bir başka özelliği ise “Bana Özel”. Bu özellik “Snap’ler” kısmında kalmasını istemediğiniz size özel fotoğrafları saklamanızı sağlıyor. Burada fotoğraflar için şifre oluşturabilir ve  seçtiğiniz fotoğrafları koruyabilirsiniz. Ayrıca uygulamada yer alan bitmoji özelliğini kullanarak size benzeyen emojiyi oluşturabilirsiniz. Dilerseniz “Kendinize Benzeyen Emoji Nasıl Oluşturulur?” başlıklı yazımızı okuyarak bitmoji oluşturmayı öğrenebilirsiniz.

Peki siz Snapchat uygulamasını kullanıyor musunuz? Filtrelerini eğlenceli buluyor musunuz? Yorum kısmından görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

 • “Instagram Hesabınız için Hashtag İpuçları!haberimizi okumak için buraya tıklayın.
 • “Twitter Analytics’in 7 Faydalı Özelliği!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
 • “Instagram Takipçi Gruplandırma Özelliği Nedir?haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Aygül Binali

Aygül Binali

Merhaba ben Aygül. İstanbul Üniversitesi’nde okuyorum. Yeni şeyler öğrenmeyi, öğrendikçe paylaşmayı seviyorum. Eğer siz de seviyorsanız bizi takipte kalın! https://moblobi.com/author/aygul-binali/


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı