Snapchat Hesabı Silindiğinde Anılarınıza Ne Oluyor?

Snapchat, bir döneme damgasını vurdu ve milyonlarca kullanıcı tarafından keyifle kullanıldı. Anında çekilebilen ve kalıcılığı olmayan fotoğraf/videolarıyla ve daha sonra da Snapchat Anılar özelliği ile diğer platformlara ilham kaynağı oldu. Peki, snapchat hesabı silindiğinde anılarınıza ne oluyor hiç düşündünüz mü?

Snapchat’in birçok özelliğinin diğer platformlara ışık tutması, kullanıcı sayısının azalmasında rol oynayan en büyük etkenlerden biri olmuştur. Dolayısı ile hesaplarını silmek isteyen kullanıcıların kafasında şöyle bir soru oluşuyor: “Snapchat hesabımı sildikten sonra anılarıma ne oluyor?”. Bu soruya cevap verebilmek için hesap silme işlemi sonrasında anılarınıza ne olduğunu ve Snapchat’in hangi verilerinizi ne koşullar altında sakladığınızı araştırdık.

Snapchat nedir?

Snapchat; akıllı telefonlar için geliştirilmiş, kullanıcıların fotoğraf ve video çekebildiği, bunların üzerinde düzenlemeler (edit) yapabildiği veya fotoğraf, video çekerken filtre seçip uygulayabildiği bir anlık mesajlaşma uygulamasıdır.

Snapchat Hesabı Silindiğinde Anılarınıza Ne Oluyor?

Snapchat’i diğer platformlardan ayrılan önemli özelliği, fotoğraf ve videoların çoğunun geçici bir süreyi kapsıyor olması. Snap özelliğindeki fotoğraflar, 1 ila 10 saniye arasında görüntülenebiliyor. Videolar ise maksimum 10 saniye çekilebiliyor. Grup mesajlaşmalarında snapler ve mesajlar, gönderilen kişi tarafından açıldığında ya da 24 saat geçtiğinde siliniyor.

Bunun yanı sıra Snapchat’in bir de “Anılar” özelliği var ki bunu kullanarak çektiğiniz videolar ve fotoğrafları kalıcı hale getirebiliyorsunuz. Böylece Snapchat’te seçtiğiniz videolar ve fotoğraflar diğerleri gibi kaybolmamış oluyor. Hatta Snapchat, silme işlemi sonrası dahi Snapchat Anılar’ınız hala korunuyor. Snapchat uygulamasını tekrar yükleyip hesabınıza giriş yaparak bunun kontrolünü sağlayabilirsiniz.

Anılarınız da dahil hesabınızdaki tüm verilerinizin silinmesini istiyorsanız, Snapchat hesabınızı kapatmanız gerekiyor. Durum şu ki kullanıcıların hesaplarını tekrar açmayı isteme ihtimaline karşı Snapchat, hesabınızdaki verileri siz sildikten ancak 30 gün sonra siliyor. 30 günün sonunda bir daha verileriniz silinmiş oluyor. Dolayısı ile verilerinize erişim sağlayamıyorsunuz. Bu yüzden hesabınızı silerken iyi düşünmenizi tavsiye ederiz.

Bunun dışında kullanıcılar hesaplarını silse dahi snapchat, hesapların isimlerini ve uygulama içi satın alımlarını saklıyor. Hesabınızı sildikten sonra bile Snapchat’te bilgilerinizin bulunmasını hoş karşılamıyor olabilirsiniz. Snapchat, siz kayıt olurken bu bilgiler için “şartlar ve koşullar” kısmında sizden izin istiyor. Eğer bir Snapchat hesabınız varsa zaten az önce belirtilen bilgileri saklamaları için onay vermişsiniz demektir.

Bu Yazılar da İlginizi Çekebilir

“Snapchat Uygulamasındaki 3 İlginç Özellik!” okumak için buraya tıklayın.
“Snapchat Kullanıcılarına Duygusal Destek Veriyor!” okumak için buraya tıklayın
“Snapchat Kullanıcıları Geri Dönmeye Başladı!” okumak için buraya tıklayın.
“Snapchat Efsanesi Geri mi Dönüyor?” okumak için buraya tıklayın.
“Snapchat Eski Haline Geri Dönmeyi Planlıyor!” okumak için buraya tıklayın.

“Snapchat Hesabı Silindiğinde Anılarınıza Ne Oluyor?” konumuzu paylaşmak isterseniz yazı sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı