Snapchat Efsanesi Geri mi Dönüyor?

Bir zamanlar oldukça popüler olan Snapchat uygulaması bildiğiniz üzere eski popüleritesini kaybetmeye başlamıştı. Peki bu duruma ne sebep olmuştu? İçinde bulunduğu durumu düzeltmek isteyen şirket neler yapıyor ve hangi yeni özellikleri sunmayı planlıyor? İşte detaylar….

Instagram’ın hikayeler özelliğini platformuna entegre etmesi üzerine zor bir yoldan geçen Snapchat,rakiplerine karşı ayakta kalabilmek için her yolu deniyor gibi görünüyor. Popülerliği her geçen gün azalan sosyal medya platformu, eski günlerine dönebilmek için elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyor. Şirket bu durumu düzeltmek için ise kolları sıvadı ve yeni özellikleri piyasaya sunmaya hazırlanıyor.

Sanal gerçeklik efektleri kullanılacak!

Geçtiğimiz günlerde şirket ilk zirvesini düzenledi. Bu zirvede de görünen o ki; Snapchat özellikleri arasında sanal gerçeklik detayları göze çarpıyor ve oldukça ilgi çekiyor. Ayrıca yeni özellikleri arasında olan Snap Games ve Tinder benzeri özellikleri de Snapchat’in elini güçlendirecek düzeyde.

Yeni özellikleri ile uygulamayı kullanmadan önce ilk olarak Snapchat’in ne yapmak istediğini anlamak faydalı olacaktır. Bu noktada da özellikle sanal gerçeklik detayını atlamamak ve göz önünde bulundurmak gerekiyor. Bu yeni özellik ile birlikte Shazam entegrasyonu da bu uygulama da kullanılmaya başlanabiliyor olacak.

Snapchat‘te evcil hayvanlar ve insanlar için sanal gerçeklik efektleri kullanılabiliyor olacak. Bu sayede Snap kamerasındaki bazı sorunlar da bu şekilde çözüme kavuşmuş olabilecek. Platform bu özellikler üzerinde çalışırken Instagram’ın da yapay zeka tabanlı özellikleri test ettiğini de ayrıca hatırlatalım.

Snapchat Netflix işbirliği!

SnapKit uygulaması da yeni dönemde uygulamanın yetenekleri arasında yerini almış duruyor. Bu sayede bireyler üçüncü taraf uygulamalarından Snapchat’e doğrudan doğruya içerik paylaşımında bulunabilecekler. Bu uygulama yani SnapKit aynı zamanda kullanıcıların profil kısımlarında hikayeler yayınlayabilmelerini de sağlayabiliyor olacak.

Snapchat’a bir destek de Netflix’den geliyor. Netflix Snapchat arasındaki işbirliğinin bir parçası olarak kullanıcılar izlemekte oldukları bazı dizi ya da filmleri kolayca paylaşabilme imkanı da yakalayabilecekler.

Snapchat’in yeni özelliklerinden biri de oyun özellikle de arkadaşlarıyla çevrimiçi oyun sevenler için geliyor. Snap Games özelliği nedier ve nasıl kullanılacak? Haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2Sonraki sayfa
Etiketler

Zeynepcan Sarıçiçek

Zeynepcan Sarıçiçek

Merhaba, benim adım Zeynep Nişantaşı Üniversitesi Yeni Medya bölümü 4.sınıf öğrencisiyim. Moblobi.com’da içerik ve metin yazarlığı yapıyorum. Beni takip etmek isterseniz hem Moblobi.com'da "ZEYNEP CAN'IN DİJİTAL DÜNYASI" köşemden hem de Instagram adresimden takip edebilirsiniz. Instagram: zeynepcansaricicek


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı