Sizi Şaşırtacak ve Tehlikeli 6 Sosyal Medya Akımı

En tehlikeli 6 sosyal medya akımı hangileri?

Sosyal medya trendlerine dikkat edin. Bu sosyal medya trendleri bazen tehlike saçabiliyor. Peki en tehlikeli 6 sosyal medya akımı hangisi? Bazı kişiler vaktinin çoğunu sosyal medyada geçiriyor. Sosyal medyada yer alan trend videolar, meydan okumalar oldukça ilgi çekiyor. Bu videolar izlenme sayılarıyla trend haline geliyor. Trend olan videoları kullanıcılar meydan okuma olarak görüyor ve denemeye kalkılıyor. Şunu unutmamak gerekiyor. Sosyal medya bazen tehlikelere yol açabiliyor.

En Tehlikeli 6 Sosyal Medya Akımı Hangileri?

En tehlikeli sosyal medya akımları haberimizde… Sağlığınız için sakın denemeyin.

1.Boğulurken birinin gelip seni kurtarmasını beklemek

Gençlerin yüksek sesle kendilerini denize ve havuza atarak boğulmaya çalışıyor. Bunu izleyen kişiler tarafından kurtarılmasını bekliyor. Oyunun sonucu tehlikeli olabiliyor. 100’e yakın kişi bu saçma akım nedeniyle öldü. Bu meydan okumaları #passoutchallenge etiketiyle sosyal medya platformlarından paylaşıyorlar.

2.Vücudunuza Tuz ve Buz Koymak

Tuz ve buz birden vücuda koyarak bekletiliyor. Bunun sağlık sorunlarına yol açabileceğini olabileceğini asla aklınızdan çıkarmayın. Bu tarz videolar daha çok TikTok’da paylaşılıyor

3.72 Oyunu

2019 yılında tekrar dönen 72 oyunu genç kitle tarafından çok beğeniliyor. Günümüzde de etkisi hala devam ediyor. Bu oyunda kişi kendisi bilerek kaybediyor. 48 saat boyunca kaçırılma havası veriyor. O kişi bunu yaparken bir grup kişi ise puan veriyor. Bunu kendi eğlencesi için yaparken ailesinin ne durumda olduğunu düşünebilirsiniz. Korkunç olan bu sosyal medya eğilimi denenmeyecek kadar tehlikeli.

4.Mavi Balina Oyunu

Sosyal ağlar üzerinden oynanabiliyor. Oyunu oynayan kişi 50 günde verilen 50 talimatı yerine getirmeye çalışıyor. Verilen komutlar oldukça tehlikeli. Oyunu tamamlayamayan kişi intihar ediyor. 50. komutta intihar etme talimatı yer alıyor. Ölüme bile giden bu oyun günümüzde en çok bilinen sosyal medya akımlarından sadece birisi.

5.Başınızdan Aşağı Dökülen Kaynar Su Oyunu

Son zamanlarda aklımızda kalan mücadelelerden birisi de bu. Ama bu sefer içi buz olan bir kova su değil. Kaynar su dolusu bir kovayı başınızdan aşağı boşaltılma durumu mevcut. Bu oyunun sonucunda birçok kişinin vücudunda yanıklar oluştu.

6.Koli Bandıyla Vücudunun Yapıştırılması

Kişiler kendilerini arkadaşlarının desteğiyle duvara veya tavana koli bandıyla yapıştırıyor. Burada koli bandının yapışkanlığının geçmesiyle kişi yere düşüyor. Bu düşmeyle kişide hasar oluşabiliyor. Bu oyun da yakın bir zamanda birçok kişi tarafından oynandı.

Yukarıda en tehlikeli 6 sosyal medya akımı hakkında bilgiler verdik. Daha yüzlercesi de var aslında.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Arkadaşlarınızla Birlikte Oynayabileceğiniz 10 Online Oyun!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Yaratıcı Oyun Nickleri Nasıl Oluşturulur?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Steam Oyunları Nasıl Oynanır?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Zoom’da Oynayabileceğiniz 6 Eğlenceli Oyun!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Rojda Çelik

Rojda Çelik

Merhaba ben Rojda Çelik. Kocaeli Üniversitesi Gazetecilik bölümü 4.sınıf öğrencisiyim. Moblobi de içerik yazarlığı yapıyorum. Sizleri köşemi takibe bekliyorum!


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı