Şeyma Subaşı Kendisine Sosyal Medyadan Hakaret Edenleri Gözaltına Aldırdı - Moblobi.com
Sosyal Medya

Şeyma Subaşı Kendisine Sosyal Medyadan Hakaret Edenleri Gözaltına Aldırdı


Sosyal medya hızla büyürken, hukuksal tarafta da artık sonuçlarını net olarak görebiliyoruz. Bunun en son örneği de Acun Ilıcalı’nın eşi Şeyma Subaşı’nın kendisine sosyal medyadan hakaret eden 3 kadın için aldırttığı gözaltı kararı oldu. Diğer taraftan hareret içerikli mesaj yollayan bir kişi de aranıyor.

Gözaltına alınan şüpheliler düzenli şekilde hakaret etme ve montaj yaptıkları videoları sosyal medyada paylaşmakla suçlanıyor. Bunun dışında 15 kişinin daha isminin geçtiğini belirtelim.

Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından 9 Aralık 2016 tarihinden beri devam eden soruşturmada Yeşim N.(38) İstanbul’da, İlknur R.(37) Mersin’de gözaltına alındı. Yeşim N.’nin delilleri yok etmek için bilgisayarını kırmaya çalıştığı da tespit edildi. Operasyonun diğer şüphelisi konumundaki Canan K. ise bir süre önce yurtdışına çıkmış. Interpol kanalıyla onun da yakalanması için çalışmalar sürüyor.

Sosyal medyada bir nevi klavye delikanlılığı yapanların hakaretlerinin karşılıksız kalmaması anlamında hukukun etkin şekilde kullanılmasını biz de destekliyoruz. İnternetin sadece nefretin ve düşmanlığın size asla ulaşamayacağını düşündüğünüz kişilere yansıtılmasını kınıyoruz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı