Seyahat Anıları Yaratıcı Videolarla Paylaşılıyor!

Popüler kısa video paylaşım uygulaması TikTok, içinde bulunduğumuz tatil ve gezi sezonunda kullanıcıları için yeni bir kampanya başlattı: Kampanya, kullanıcıların seyahat anlarını çok daha yaratıcı olarak yakalamaları ve paylaşmaları üzerine kurulmuş. İşte kampanya ile ilgili detaylar…

TikTok’ta seyahat anıları bu kampanyada nasıl paylaşılıyor?

Bilmeyenler için önce kısaca bahsetmek gerekirse; TikTok bir kısa video paylaşım uygulaması. Yaratıcı ve de ilginç anlarınızı dünya çağında paylaşmanızı amaçlıyor. Uygulama, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de çokça kullanılıyor. Hatta 2018 yılının başında dünyada en çok indirilen uygulama olma ünvanını da taşıyor.

TikTok’un bu kampanyasının adı #TikTokTravel. Kullanıcılar bu etiketler ile yerel güzellikleri, yerel yemekleri ve ülkelerine özel olan şeyleri paylaşıyorlar. Şu an 100 ülke ve bölgede başlatılmış olan küresel bir kampanya. Kampanyaya katılan kullanıcılar paylaşımlarıyla ayrıca sürpriz hediyeleri kazanma şansı da yakalıyorlar.

Elbette Türkiye’de de TikToker’lar ülkemizin tüm güzelliklerini bu kampanya ile dünyaya tanıtıyorlar. Ülkemizin zengin doğal güzelliklerini, meşhur ve eşsiz lezzetlerini; içerisinde farklı kültürleri barındıran özel tarihi dokusunu, insanlarının misafirperverliği gibi pek çok özelliği bu kampanya ile paylaşmış oluyorlar. Aslında TikTok kullanıcıları yaptıkları bu paylaşımlarla Türkiye’nin gönüllü turizm elçileri olmuş oluyorlar denilebilir.

Ülkemizde TikTok seyahat kampanyası için neler yapılıyor?

Paylaşım yapan kullanıcılar çoğunlukla, TikTok uygulamasının sunduğu video düzenleme tekniklerini de kullanıyor ve ülkelerindeki güzellikleri milyonlarca kişiyle paylaşmış oluyorlar. Ülkemizin dünyaca ünlü olan pek çok güzelliği de; örneğin Kapodokya, Göbeklitepe, İstanbul, Mardin, Karadeniz gibi birçok eşsiz güzelliği hem yaratıcı hem de ilham verici paylaşımlarla tanıtılmış oluyor.

#TikTokTravel adlı bu kampanya dünya genelinde halihazırda 200 milyon civarında bir görüntülemeye ulaşmış durumda. Kampanyanın Türkiye tarafındaki etiketi ise #GüzelTürkiye. #GüzelTürkiye etiketi şimdiden 60 milyon görüntülemeye ulaşmış ve büyük bir başarı yakalamış durumda.

#TikTokTravel kampanyası ile birlikte TikTok platformdaki bazı kampanya ve araçlar da birlikte kullanılmaya başlanmış. Örneğin TikTok Spotlight kampanyası bağımsız sanatçıları desteklemeye ve keşfetmeye yönelik hazırlanmıştı. TikTok kullanıcıları bu kampanyaya özel olarak hazırlanan Summer şarkısı eşliğinde #TikTokTravel kampanyası için etkileyici paylaşımlar yapıyorlar. Bunun dışında TikTok’un “Fotoğraf düzenleme” aracı da bu kampnaya için sıkça kullanılıyor. Bu araç, kullanıcıların hareketsiz olan görüntülerini birleştirerek; onlara hareketli bir video elde etme imkanı sağlıyor.

Peki bu kampanya nasıl bir etki yarattı? Asıl amacı ne? Kampanyaya katılmak isteyenler ne yapmalı? Haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2Sonraki sayfa
Etiketler
Onur AYDIN

Onur AYDIN

Yeni Dünya insanlarına... Moblobi: https://moblobi.com/author/onur-aydin/ E-posta: onur.aydin@moblobi.com


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı