Reklam Vermeden Instagram Hesabınızı Tanıtın!

Instagram, fotoğraf ve video paylaşabileceğiniz oldukça popüler sosyal medya platformlarından biridir. Eğer paylaştığınız gönderiler yüksek etkileşimler alıyorsa ve yüksek takipçi sayısına sahipseniz Instagram üzerinden kazanç elde edebilirsiniz. Peki, reklam vermeden Instagram hesabınızı nasıl tanıtabilirsiniz?

Reklam Vermeden Instagram Hesabınızı Nasıl Tanıtabilirsiniz?

1. Çekilişler Düzenleyin

İnsanlar, para harcamadan bir şeyler kazanmaya bayılır. Bu yüzden düzenleyeceğiniz çekilişler çok fazla ilgi çekici olacak ve size takipçi kazandıracaktır.

Çekiliş ile vereceğiniz hediyeler; sizin ürettiğiniz ürünler, bazı markalar ile yaptığınız işbirliği sonucu o markaların ürünleri ya da sponsorlu çekilişler olabilir. Henüz az miktarda takipçiye sahipseniz sizin için ideal olan çekiliş türü, kendi ürünlerinizin çekilişini yapmak ya da sizin finanse ettiğiniz ürünleri hediye vermek olacaktır.

2. Daha Fazla Gönderi Yayımlayın

Etkileşiminizi arttırmanın en iyi yöntemlerinden bir diğeri düzenli bir şekilde gönderi paylaşmaktır.

Instagram hesabınız kilitli değilse paylaştığınız gönderiler insanların keşfet bölümüne düşebilir ve sizin profilinizi tanıtabilir. Gönderi düzeninizden geri kalmamak için fotoğraf ve videolarınızı stoklayıp öyle paylaşabilirsiniz.

3. Gönderilerinize Konum Ekleyin

İnsanlar gidecekleri mekanları merak eder ve Instagram platformunda aratıp inceleyebilir. Gönderilerinize eklediğiniz popüler mekanlar sayesinde birçok kullanıcı o yeri arattığında sizin fotoğrafınızı görür.

Eğer gönderinizi ilgi çekici bulduysa profilinize girip sizi takip edebilir. Gönderilerinize konum eklemek Instagram takipçi arttırma yollarından biridir.

4. Hashtag Kullanın

Gönderilerinize fazla abartmadan doğru hashtagleri eklerseniz o hashtagleri aratan insanların karşısına çıkarsınız.

Örneğin ‘’followme’’ etiketini kullanırsanız karşılıklı takipleşmek isteyen kullanıcılar sizi takip eder. Bu şekilde Instagram hesabınızın tanıtımını yapabilirsiniz.

5. Diğer Influencer ve Markalar İle İşbirliği Yapın

Belirli bir kitleye sahip olabilirsiniz. Bu kitleyi büyütmek için her zaman başka insanlara ulaşmanız gerektiğini unutmayın.

Bunun en kolay yollarından biri, başka büyük kitleye sahip insanlar ile işbirliği yapmaktır. Beraber gönderiler paylaşabilir, birbirini etiketleyebilir ve hikaye paylaşabilirsiniz. Bu sayede iki takipçi kitlesi de birbirini tanıyacak ve her iki taraf da bu işten kazançlı çıkacaktır.

Bu Yazılar da İlginizi Çekebilir

“Instagram Organik Takipçi Artırma Yolları” okumak için buraya tıklayın.
“Instagram İçin Doğru Hashtag Nasıl Bulunur?” okumak için buraya tıklayın
“Instagram Takipçi Sayısını Arttırmanın 10 Farklı Yolu!” okumak için buraya tıklayın.
“Instagram Takipçilerinizi Arttırmak İçin Kullanabileceğiniz 3 Uygulama!” okumak için buraya tıklayın.

“Reklam Vermeden Instagram Hesabınızı Tanıtın!” konumuzu paylaşmak isterseniz yazı sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Buğra Özad

Buğra Özad

Merhaba, ben Buğra. Beykent Üniversitesi Yeni Medya bölümü 2. sınıf öğrencisiyim. Medya ve spor ile ilgileniyorum. Dijital yeni düzen hakkında daha fazla şey öğrenmek istiyorsanız sizi Moblobi.com’daki köşeme bekliyorum.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı