Profesyonel Bir Stalker Nasıl Olunur?

Profesyonel stalkerlar gibi yakalanmadan stalk nasıl yapılır? Stalk yapmak için az bilinen ilginç taktikler, haberimizde...

Bir kişinin sosyal medya hesabını inceleyerek, o kişi hakkındaki pek çok şeyi öğrenebiliyoruz. Fakat stalkerlar yani stalk yapan kişiler bunu daha ileriye götürebiliyorlar. Stalkerların, stalk yaparken başvurduğu bazı yöntemler var. Peki stalk yapmak zor mu? Stalkerların stalk taktikleri neler? Profesyonel bir stalker olmak için ipuçları, haberimizde…

Yakalanmadan stalk yapmak için bazı ipuçları:

Stalk yapmak bir kişiyi gizlice takip etmek anlamına geliyor. Stalkerların stalk yaparken kullandığı en büyük araç ise sosyal medya platformları. Fakat yakalanmamak için bazı taktiklerden faydalanmanız gerekiyor. Sizlere profesyonel stalkerların sırlarından birkaçını aktaralım:

1- Sahte Hesap Oluşturmak

Birini stalklamak için yapılabilecek başlıca işe yarar yöntemlerden biri sahte hesap oluşturmak. Stalklayacağınız kişinin ilgisini çekebilecek bir hesap oluşturarak o kişiye ulaşabilirsiniz. Eğer bir kişi hesabı oluşturmak istemiyorsanız bir komedi sayfası ya da sahte bir mağaza sayfası oluşturabilirsiniz. Bu sahte hesaplarda en çok dikkat etmeniz gereken şey ise kayıt olurken telefon numaranıza ve e-posta adresinize dikkat etmek. Çünkü eğer numaranızı veya mail adresinizi kullanırsanız o kişiye hesap açtığınıza dair bir bildirim gidebilir. Dikkatli olmakta fayda var.

2- Üçüncü Parti Uygulamalar

Akıllı telefonlarınıza indirebildiğiniz takipçi uygulamaları ile hesabınızda bulunan bir çok aktiviteyi görebilirsiniz. Sizi kimlerin takip ettiğini ya da kimlerin takipten çıktığı gibi. Hemen şunu da belirtelim; üçüncü parti uygulamaları cihazınıza indirirken, dikkatli olmasınız. Bu uygulamaların güvenilir olmadığına dair söylentiler var.

3- Diğer Sosyal Medya Hesaplarından Takip Etmek

Takip etmek istediğiniz kişinin sadece tek bir platformda bulunmadığını unutmayın. Sizin ana hedefinizde olan sosyal medya platformu dışında diğer sosyal medya hesaplarında da neler yaptığına bakın. Bu sayede öğrenmek istediğinizden daha fazla bilgi alabilirsiniz. Örneğin Linkedin’den stalk yapabilirsiniz. Bu konu hakkındaki ayrıntıları “Linkedin’de Yakalanmadan Stalk Nasıl Yapılır?” başlıklı yazımızda sizlere aktarmıştık.

4- Arkadaş/Aile Hesaplarını Stalklamak

Stalklamak istediğiniz kişi bir çok sosyal medya platformunda bulunabileceği gibi hiçbirinde aktif olarak bulunmuyor bile olabilir.  Bu durumlarda yapabileceğiniz en iyi yöntemlerden biri ailesinin veya arkadaşlarının hesaplarına bakmak olacak. Çünkü o kişiler stalk yapmak istediğiniz kişi hakkında paylaşımlarda bulunuyor olabilir.

Peki sizin unutamadığınız bir stalk anınız var mı? Stalk yapmak sizce doğru bir şey mi? Yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Sizi İzleyen Stalkerları Nasıl Tanırsınız?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • “Stalk Nedir, Nasıl Yapılır?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • “Bir Stalker’ınızın Olduğunu Nasıl Anlarsınız? haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Kadri Aydın

Kadri Aydın

Merhaba, ben Kadri. Tiyatroyla, uzayla, oyunlarla ve teknoloji ile ilgilenen bir “Reklamcılık” mezunuyum. Umarım bu maceramızdaki yazılardan memnun kalırsınız. Moblobi.com'daki köşemi takipte kalın!


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı