Politikacılar ve Devlet Kurumları Facebook’u Daha Aktif Kullanabilecek!

Hepimizin bildiği üzere Facebook dünyada hala en fazla kullanılan sosyal medya platformu olma özelliğini sürdürüyor. Pek çok farklı tipte farklı amaçlar için bu sosyal medya platformunu kullanıyor. Bunlar arasında sanatçılar, siyasetçiler, politikacılar ve hatta devlet kurumları da yer alıyor. Facebook halilhazırda dünyada kullanılan politikacılar ve devlet kurumları için var olan bir özelliğini ülkemizdeki 31 Mart seçimleri öncesinde “Türkçe” olarak hizmete sundu. Politikacılar ve devlet kurumlarının seçmenlerle çok daha kolay etkileşimde bulabildikleri ve topluluklar oluşturabildikleri bu sayfa ile ilgili işte detaylar…

Politikacılar ve devlet kurumlarının iletişime geçmesi sağlanıyor!

Facebook, ülkemizde yakın zamanda gerçekleşen seçimlerinin hemen öncesinde ”politikacılar ve devlet kurumları” sayfasını “Türkçe” olarak kullanıma sundu. Bu sayfa seçmenlerle etkileşimde bulunmak isteyenler için ya da seçmenlerle çevrimiçi topluluk kurmak isteyenler için bir rehber niteliği taşıyor. Dünyada olduğu gibi Türkiye’de de bu sayfa pek çok politikacı ve devlet kurumuna etkileşim için yardımcı olacak bir kaynak oluşturma amacını taşıyor.

Facebook dünyanın farklı köşelerindeki seçimleri korunmak amacıyla çalışmalarına devam ediyor. Bunu yaparken de insanların sesi olma vizyonuyla, insanların önem verdiği konular çerçevesinde topluluklar oluşturmalarına da yardımcı olmayı amaçlıyor. Seçmenlerin bilinçlenmesi için ve ayrıca; devlet kurumlarında yer alan ve kendilerini temsil eden kişileri takip edip bağlantı kurmasına destek olabilmesi için gerekli araçları sunmayı da amaç ediniyor. Ayrıca diğer taraftan devlet kurumlarına ve adaylara da sözkonusu topluluklarla etkileşimde bulunmaları için bir platform oluşturuyor.

Politikacılar ve devlet kurumları için önemli bir kanal!

Mart ayında Türkçe içinde kullanıma sunulan “politikacılar ve devlet kurumları” sayfası; seçilmiş temsilciler, seçim kampanyaları yürüten kuruluşlar, devlet kurumları ve aynı zamanda politikaya henüz yeni atılmış bulunan kişiler için oldukça önemli bir kanal. Çünkü bu sayfa onların hedef kitle ile bağlantı kurabilmeleri adına Facebook‘a nasıl kullanabilecekleri konusunda değerli bilgiler sunuyor. Aynı zamanda da sayfalarının emniyeti ve güvenliği konusunda da önemli ipuçları veriyor.

Geçtiğimiz günlerde geride bıraktığımız seçim maratonunda Facebook farklı etkileşimlerde de bulundu. Örneğin; 31 Mart günü Türkiye’de yaşayan kişilere söz konusu seçimi ve sürece dahil olmaları için teşvik etmek amaçlı bir “ seçim hatırlatması” paylaştı. Seçim gününde Facebook‘a giriş yapmış olan kişiler haber kaynağı bölümünün en üstünde oy vermelerini hatırlatan bir mesajla karşılaştılar. Bunun yanı sıra Facebook kullanıcıları seçimde kime oy verdiği bilgisini girmeden, diğer Facebook kullanıcısı olan arkadaşlarına seçimde oy kullandıklarını da duyurabildiler.

Peki bu sayfaya erişmek isteyenler nasıl erişebilirler? Politikacı ve siyasetçiler nasıl kullanabilirler? Seçmenler nasıl etkileşime geçebilirler? Haberin devamında….

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2Sonraki sayfa
Etiketler
Tuğba Tekyıldız

Tuğba Tekyıldız

Dijital ve teknoloji ile ilgilenen herkesi Moblobi.com'a bekliyoruz... Moblobi: https://moblobi.com/author/tugba-tekyildiz/ E-posta: onur.aydin@moblobi.com


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı