Pinterest Türkiye’de Neden Sevilmiyor?

Bugün biz Türkler olarak aramızın soğuk olduğu ama dünyanın çok sevdiği bir mecradan bahsedelim: Pinterest….

Sosyal medya mecralarında kullanım dediğimiz zaman en aktif kullanıcıların Türkiye’den olduğunu görüyoruz. Bu sosyal mecraların yayınladıkları istatistiklerde kendimizi infografiklerle birlikte çoğu zaman zirvede veya zirveye yakın görüyoruz.

Lakin Türkiye’de nedense bir türlü sevilemeyen ve unutulmaya yüz tutmuş bir mecra var, işte o sosyal mecranın adı Pinterest. Oysa kullanıcı oranlarına bakıldığı zaman en etkili mecralardan biri olan Pinterest dünyanın en değerli en büyük markalarından birini oluşturuyor.

Neden sevmiyoruz?

Yapılan araştırmalar Türk kullanıcıların Pinterest’i neden kullanılmadığı açıkça belirtiliyor. Bunlardan ilki bu mecranın ünlüler tarafından kullanılmıyor olması ve sosyal medya ajansları ve pazarlama uzmanları tarafından dışlanmış bir mecra olması.

Diğer bir sebep ise….

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2 3Sonraki sayfa
Etiketler
Zeynepcan Sarıçiçek

Zeynepcan Sarıçiçek

Merhaba, benim adım Zeynep Nişantaşı Üniversitesi Yeni Medya bölümü 4.sınıf öğrencisiyim. Moblobi.com’da içerik ve metin yazarlığı yapıyorum. Beni takip etmek isterseniz hem Moblobi.com'da "ZEYNEP CAN'IN DİJİTAL DÜNYASI" köşemden hem de Instagram adresimden takip edebilirsiniz. Instagram: zeynepcansaricicek


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı