Hayatınızı Kolaylaştıran 5 Sosyal Medya Mobil Uygulaması!

Sosyal medya pazarlaması her zaman masanızdan gerçekleşmez. Durumunuzu güncellemek, hareket halindeyken bir tweet göndermek veya bir hayrana cevap vermek istediğiniz zamanlar vardır. İşte bu noktada sosyal medya mobil uygulamaları size herhangi bir yerden çalışma esnekliği sunar ve telefonunuza basit bir dokunuşla işleri başlatır. Ayrıca sosyal medya hesaplarınıza bir şeyler göndermek istediğinizde masanıza dönme ihtiyacınızı da ortadan kaldırırlar.

İşte hareket halindeyken sosyal medyada pazarlama yapabileceğiniz 5 sosyal medya mobil uygulaması:

1. DrumUp:

DrumUp, diğer sosyal medya yönetim araçlarından biraz farklı. İşletmenizle alakalı içeriği arar ve size her gün yeni bir günlük akışı sunar. Ayrıca Facebook, Twitter ve LinkedIn gibi sosyal medya sayfalarınızdaki içeriği planlamanıza daizin verir.

İyi kalitede içeriğin sürekli akışını gerektiren işletmeler için DrumUp mucizeler yaratabilir.

 Sosyal Medya Pazarlama, Moblobi.com, Mobil Gündem, Mobil Haber, Mobil Uygulama, Mobil Oyun, Mobil Teknoloji

Tek yapmanız gereken, işletmenizle alâkalı bazı anahtar kelimeleri doldurmak. Örneğin, kendi fotoğrafçılık işletmeniz için: fotoğraf, düğün fotoğrafları, kamera teknikleri vb. gibi anahtar kelimeler girebilirsiniz. DrumUp, sosyal medya hesaplarınıza doğrudan gönderilebilecek ilginç, paylaşmaya değer hikayeleri size verecektir. İçeriği tercihlerinize bağlı olarak yayınlamak için kendi zamanınızı da ayarlayabilirsiniz. Ayrıca, DrumpUp tarafından bir zaman akışına sokulmuş ve sıraya konan yayınları yayınlanmadan önce gözden geçirebilir ve düzenleyebilirsiniz.

DrumpUp, kaliteli içerik önerileri sunmak için NLP (Doğal Dil İşleme) ve makine öğrenme algoritmalarını kullanır ve uygulamayı, anahtar kelimeleri öğrenip anlamakla bir yere özgü içeriği üretebilecek şekilde geliştirmek için planlar yapar.

DrumUp uygulaması ücretsiz. İlgili içeriklerin keşfedilmesine yönelik çabaya getirdiği kolaylık nedeniyle de tercih ediliyor.

Uygulamayı buraya tıklayarak Android cihazlarınızda indirebilir ve ücretsiz kullanabilirsiniz.

2. Mention:

Markanızı izlemek ve sosyal medyada nasıl performans gösterdiğini görmek için Mention uygulamasını kullanabilirsiniz.

Mention, kullanıcıların markanız hakkında ne söylediklerini ve markanızdaki görüşlerini olumlu olup olmadığını belirtir.

 Sosyal Medya Pazarlama, Moblobi.com, Mobil Gündem, Mobil Haber, Mobil Uygulama, Mobil Oyun, Mobil Teknoloji

Uygulamayı kullanmak ise oldukça basittir. Markanıza özel anahtar kelimeleri koymanız yeterli; uygulama bu anahtar kelimeler için Web’i izliyor olacak. Ayrıca markanız konuşulduğu veya yazıldığı zaman gerçek zamanlı uyarıları da size gönderecek.

Mention’ın gerçek zamanlı uyarılarıyla, dikkat edilmesi gereken bir şey varsa ve anında harekete geçmeniz için hızlıca bildirim de alabiliyorsunuz.

Ayrıca markanız hakkında olumlu, olumsuz veya tarafsız yorumları görmek, markanıza uygun bir sosyal medya pazarlama stratejisi oluşturmak için olduça yararlı olabilir.

Ücretsiz olan bu uygulama, tüm uyarılarınızı öncelik sırasına göre listeler ve size bazı görevleri, uygulama içinden, diğer ekip üyelerine atama olanağı da verir.

Mantion uygulamasını Android cihazınıza indirmek için buraya ; iOS cihazınıza indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

3. Facebook Sayfalar Yöneticisi:

Facebook sayfası yöneticileri için bu araç, iş sayfalarını hareket halindeyken güncellenmesinde çok kolaylık sağlıyor. Facebook Pages Manager, görünüş bakımından normal Facebook uygulamasına oldukça benziyor; bu da kullanımı ve gezinmeyi kolaylaştırıyor.

 Sosyal Medya Pazarlama, Moblobi.com, Mobil Gündem, Mobil Haber, Mobil Uygulama, Mobil Oyun, Mobil Teknoloji

Bu uygulama, sayfa yöneticilerinin herhangi bir güçlük çekmeden birden çok sayfada güncellemeleri yayınlamalarını sağlıyor. Sayfa yöneticileri, yönettikleri tüm sayfalara ve orada yöneticilerin sayısına da bakabiliyor. Ayrıca, hesap ve gizlilik ayarlarını görmenizi sağlıyor. Tüm bu ayarlar, sekmeler arasında geçiş yapmak zorunda kalmadan ana sayfada kolaylıkla görülebiliyor. Bu uygulamanın sağladığı en iyi özellik ise, kişisel ve iş sayfalarını ayırma yeteneği… Bu, her türlü yanlış gönderiyi de önlemeye yardımcı oluyor.

Facebook Sayfalar Yöneticisi’ni kullanarak, içeriğinizin performansını da izleyebilirsiniz. Uygulama, yayınlanan içeriğinizi beğenen, yorumladığınız veya paylaştığınız kişi sayısını görmenizi de sağlıyor. Ayrıca, diğer yöneticilere, uygulama içinden belirli sayfalara erişmelerini de sağlayabilirsiniz. Bu uygulama, masaüstünüzden uzaktayken bile Facebook sayfalarınızı güncel tutmanın bir yolu…

Uygulamayı, Android cihazınıza indirmek için buraya ve iOS cihazınıza indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

4. Feed Reader’dan Haberler Okuyucu

Feedly tarafından hazırlanan News Reader, harika içeriğe dikkat çekiyorsanız müthiş bir mobil uygulama. Bu ücretsiz uygulama hem Android hem de iOS’ta yer alıyor ve size içerik için yeni kaynaklar keşfetme olanak veriyor.

Sık kullanılan web sitenizin ve blog’ların feed’leri de dahil olmak üzere uygulamaya çeşitli RSS özet akışları ekleyebilirsiniz ve böylece tüm içerik bir uygulamada gözlemlenebilir hale gelebiliyor.

Hesap kurulumu oldukça kolay ve Facebook veya Google aracılığıyla da yapılabiliyor. Hesabınızı oluşturduktan sonra, tercih ettiğiniz yayınları uygulamaya eklemeniz yeterli.

News Reader, seyahat, pazarlama, film, fotoğraf gibi kategorilerdeki tüm içeriği sınıflandırarak akıllı telefonlarınızdaki içeriğe göz atma sürecini basitleştirir.

Hepsinden önemlisi, Feedly tarafından hazırlanan News Reader, Facebook, Evernote, Twitter, LinkedIn, Pinterest ve benzeri çeşitli sosyal hesaplarıyla çalışır; böylece bu sosyal medya web siteleri aracılığıyla en sevdiğiniz içeriği paylaşabilirsiniz. Ayrıca, yeni içerik kaynakları keşfetmek isteyenler için ilgili konularınıza göre bir arama yapmanızı da sağlar.

5. Sparksfly:

News Reader benzeyen, bu mobil uygulama oldukça cool. Uygulama, belirli bir algoritma aracılığı ile içerik tercihlerinizi temel alan içerik önerileri getirmek üzere tasarlanmıştır.

Sparksfly, ilgi alanınız ile alakalı anahtar kelimeler ekleyerek içeriği arayıp filtrelemenizi sağlar. Belli bir kullanıcının paylaştığı içeriği beğendiyseniz bunu ve çeşitli sosyal ağlar ile diğer kullanıcıları da ekleyebilirsiniz.

 Sosyal Medya Pazarlama, Moblobi.com, Mobil Gündem, Mobil Haber, Mobil Uygulama, Mobil Oyun, Mobil Teknoloji

Düzenli olarak okumayı tercih ettiğiniz içeriğe dayanarak, ilgilendiğiniz içeriğe göz atmayı kolaylaştıran Sparksfly’da çeşitli “rutinler” oluşturabilirsiniz. Bu “rutinler” size daha sonra sosyal medya ağlarında arkadaşlarınız, aileniz ve meslektaşlarınızla paylaşılabilecek harika içerik önerileri sunar.

Sparkfly, işletmelerin kullanıcı rutinlerinde görünme ve tanınmış ve kolaylıkla tanımlanabilen bir marka yaratma fırsatı verir. Ayrıca tüketicilerinize daha yakın bir şekilde bağlanmanıza yardımcı olur.

Sparksfly’ı Android ve iOS’unuz için indirebilir ve ücretsiz kullanabilirsiniz.

Uygulamayı, Android cihazınıza indirmek için buraya ve iOS cihazınıza indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

 

Özetle:

İşletmeler için, sosyal medya yönetimi bir zorunluluktur ve bu şık sosyal medya mobil uygulamaları, birden fazla hesabı idare etmek için gereken süreyi kısmanıza yardımcı olur.

Sosyal medya yönetimi için mobil uygulamalara sahip olmak, seyahat ederken ve masaüstünüzden uzaktayken bile sosyal medya hesaplarınızı tam kontrol edebilmeniz anlamına gelir.

Kaynak: http://www.jeffbullas.com/2015/08/27/5-social-media-mobile-apps-make-life-easy/

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı