Instagram Stories’de Yenilikler! - Moblobi.com
Sosyal Medya

Instagram Stories’de Yenilikler!


Instagram’ın bir dönem Vine’a rakip olarak çıkardığı Boomerang uygulaması ile ilgili haberimizi hatırlarsınız… Vine’ın kapatılmasının ardından, Vine’a rakip olarak görünen bu uygulama da Instagram’ın içerisinde dahil edildi.

Boomerang, 1 saniyelik video paylaşım olanağı sunuyor. Kullanımı çok kolay olan bu uygulamada, sadece çekim tuşu bulunuyor ve 1 saniyelik kayıt alındıktan sonra kullanıcılar bu videoyu artık Instagram’dan direkt olarak paylaşabiliyorlar. Bu uygulamanın Instagram Stories içerisine dahil edilmesi, uygulamayı kullanan kitleye kolaylık sağladı diyebiliriz. Çünkü kullanıcılar bu kısa gifleri oluşturduktan sonra Instagram profiline girerek paylaşmak zorunda kalıyorlardı. Artık direkt Instagram Stories içinde yer alması ile kullanıcılar daha kolay hikayelerini oluşturabiliyor, bunun için kamera ikonunu sağa kaydırarak Boomerang’ı seçmeniz yeterli… Instagram Stories içinde yer alması sayesinde özellik, çok daha fazla kişi tarafından ilgi görebilir.

Instagram Stories’deki yenilikler bununla bitmiyor… Artık Stories yani Hikayeler kısmında paylaştığınız video ve resimlerde yer alan kişileri yine @ işaretini kullanarak mention’layabiliyor yani etiketleyebiliyorsunuz. Bu sayede etiketlediğiniz kişiler de bu paylaşımınızdan haberdar oluyor ve direkt mesaj olarak gelen bildirimlerinden görüntüleyebiliyorlar.

Bu özellik sadece bireysel kullanıcıların değil markaların da kullanmaya başladığı ve sonraki dönemde de çokça kullanacağı bir özellik… Markalar, örneğin kullanıcılarının ilettikleri fotoğrafları, paylaşan kullanıcıyı etiketleyerek kendi hesaplarından yayınlıyorlar ve kullanıcıları ile daha fazla etkileşime geçebiliyorlar.

Instagram Stories’deki bir yenilik de; “See More” yani “Daha Fazlasını Gör” seçeneğinin eklenebiliyor olması… Kullanıcılar artık yarattıkları hikayelerin detaylarını içeren dış bağlantılar, linkler ekleyebilecekler. Yalnız bu özellik sadece onay rozetine sahip kullanıcılar için geçerli olacak.

Bu yenilik, özellikle markaların ilgisini çekecek gibi görünüyor. Markalar ürün ve hizmetlerine ilişkin tanıtımlar yaptıktan sonra direkt olarak kendi web siteleri veya sayfalarına yönlendirme yapabiliyorlar. BU sayede hem trafiklerini arttırmış hem de tanıtımını yaptıkları ürün ve hizmetlerin satışını da yaparak gelirlerini arttırma şansına sahip olabiliyorlar.

 Instagram Stories, Mention, Boomerang, See More, Moblobi.com, Mobil Gündem, Mobil Haber, Mobil Uygulama, Mobil Oyun, Mobil Teknoloji

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı