Instagram’dan Küçük İşletmelere: Business Profiles!

Pek çok küçük işletme için sosyal medyanın iyi bir satış kanalı olduğunu hepimiz biliyoruz. Özellikle de Instagram’da yer alan küçük işletmelerin sayısı her geçen gün artarken; Instagram bu işletmeler için Business Profiles (Şirket Profilleri) özelliğini hazırladı. Instagram böylece küçük işletmeler için artık daha cazip hale geldi.

Bu özellik sayesinde küçük işletmeler, kendilerine profil yaratabilecek ve tanıtımlarını yapabilecek. Ayrıca Business Profiles’ın sunduğu istatistikler ve raporlar sayesinde de kullanıcıları hakkında pek çok bilgiye sahip olabilecekler.

Bu özellik sayesinde küçük şirketlerin Instagramdaki profilleri ve hizmetleri daha profesyonel bir hale geldi. Özelliğin müşteriler açısından yarattığı fayda; hem daha profesyonel bir muhatap karşılarında hissedecekler hem de bu şirketlerle bağlantı kurmak veya talep yollamak istediklerinde mail ile veya acil durumlarda telefon ile iletişime geçebilecekler. Bunun dışında küçük şirketler açısından yarattığı fayda ise, markaya hem Instagram’da yaptığı tüm çalışmaların fayda sağlayıp sağlamadığına dair sağlayacağı bilgiler hem de müşterisini daha yakından tanımayı sağlayan istatistikler olacak.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı