WhatsApp Mesajlarını Yedeklemenin Yolları!

WhatsApp mesajlarını akıllı telefonunuzda nasıl yedekleyebilirsiniz?

Aslında geçmiş konuşmalar akıllı telefonda saklanıyor. Ancak kesin olarak kaybolmamasını sağlamak için WhatsApp yedekleme özelliğini kullanmakta fayda var.

WhatsApp hergün 04.00 saatinde tüm mesajları kendiliğinden yedekliyor. Fakat ayalar menüsünden sohbet ayarları bölümünden sohbet geçmişinin yedeğini oluştur kısmını seçerseniz siz de yedekleyebilirsiniz. Kaydettiğiniz bu mesajlar SD kart içinde WhatsApp / Databases klasöründe msgstore.db.crypt8 isimli dosyada saklanıyor olacak. Telefon değiştirdiğinizde SD kartınızı yeni cihaza takarak ve WhatsApp ı indirerek geri yükleye tıkladığınızda tüm eski mesajlarınıza erişebileceksiniz.

Tabi Google drive yoluyla da mesajlarınızı yedekleyebilirsiniz. Bu özellik Android 5.0 ve üzeri işletim sistemlerinde geçerli. Google’ın bulut depolama alanı Drive yoluyla yapılıyor. İstediğinizde bu aladan verilerinizi çekebiliyorsunuz.

iOS da bu özellik henüz yok.

Android işletim sisteminde ek olarak mesajları e-posta yoluyla da gönderebilirsiniz.

iPhone’da yedeklemek de mümkün tabi. Ayarlar > Sohbet Ayarları > Sohbetleri Yedekle yoluyla bunu yapabilirsiniz. Sohbet geçmişi, iCloud içerisinde olduğundan yeni telefonda rahatlıkla eski mesajlarınızı çağırabiliyorsunuz. Mesajları e-posta ile kendinize de yollayabilirsiniz.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı