Vine Gündemden Düşmüyor!

Kısa video paylaşım platformu olarak hayatımıza giren ve daha sonra Twitter tarafından satın alınan Vine’ın kapatılma kararı herkesi şaşırtmıştı. Kapatılmanın arkasında yatan sebep ise Twitter’ın küçülme kararı olarak açıklanmıştı.

Canlı yayın platformlarının gittikçe önem kazanmasıyla Twitter apırlığı Pericope tarafına vermeye başlamıştı. Bu da Vine’ın sonunu getiren sebeplerden biri olmuştu.

Ancak gün geçmiyor ki bu sebepler arasında bir yenileri eklenmesin… Son ortaya atılan iddia Vine’ın kapatılmasıan özellikle fenomenlerin etki ettiği yönünde…

Birçok kişiyi fenomenolarak hayatımıza sokan Vine, bir süre sonra bu fenomenler ile anılmaya başlamıştı. İddiaya göre Vine yöneticileri ile bir toplantı yapan ve aylık 1.2 milyon ödeme isteyen 20 vine fenomeni bu isteklerinin kabul olmamasının ardından hesaplarını kapatmışlar ve bu hesapların kapanması ile Vine’a olan ilgi düşmeye başlamış ve bu da Vine’ın sonunu getirmiş.

Bu iddia elbette Vine’ın sonunu hazırlayan sebepler arasında gösterilebilir. Ancak hiç şüphe yok ki asıl sebep, canlı yayın furyasında olduğu gibi; her geçen gün değişen ve gelişen sosyal medya trendleri ve alışkanlıkları…

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı