Reklam Verenlerin Tercihi Instagram Mı?

Sosyal medya platformlarının en popülerlerinden olan Instagram, bu popülerliği ile reklam verenlerin de en fazla tercih ettiği sosyal ağlardan oluyor ve reklamveren sayısını her geçen dönem arttırıyor. Küçük veya büyük pek çok markanın ve firmanın farklı kategorilerde reklam ve tanıtım anlamında tercihi olan instagram hatta girişimciler veya evden çalışan pek çok kişi için bile birer tanıtım mecrası haline dönüştü.

Yakın zamanda yayına aldığı Business Profiles haberini sizinle paylaşmıştık. Habere buradan ulaşabilirsiniz. Business Profiles ile küçük işletmeler firmaları için birer profil oluşturarak tanıtım ve satış yapabiliyorlardı. Bu özellik yayına geçeli henüz 1 aya yakın bir süre olsa da kullanımı 1,5 milyona ulaştı.

Tanıtım tercihi olmanın yanı sıra Instagram aslında pek çok markanın da popüler ve profesyonel bir reklam mecrası… Yılın başından bu yana yaklaşık 2 katından daha fazla büyüyen reklam veren adedinin 500 bine ulaştığını paylaşan sosyal ağ, reklam yayınlamaya başladığı yaklaşık 1 yıllık sürede de 1 milyar kullanıcıyı bu reklamlar ile etkileşime geçirerek satışların da %2 oranında artmasına katkıda bulunm

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı