Instagram Hikayeleri'ne Snapchat Benzeri Özellikler! - Moblobi.com
Sosyal Medya

Instagram Hikayeleri’ne Snapchat Benzeri Özellikler!


Instagram Hikayeleri, Facebook’un sunduğu platformlarında Snapchat benzeri özellikler sunma isteğinin belirtisi olarak görülüyor Hikaye özelliğine eklenen yenilikler de bunu kanıtlıyor. Artık Instagram kullanıcıları hikayelerine içinde bulundukları şehre ya da bölgeye özel çıkartmalar ekleyebilecek.

Bu çıkartmalara şu an için sadece New York ve Endonezya’nın başkenti Cakarta’da rastlanıyor. Kullanıcıların bulundukları yeri renkli biçimde gösteren bu çıkartmalar çok küçük bölgeleri de kapsayabiliyor. Mesela, New York’ta Brooklyn bölgesine gidenler hem Brooklyn hem de alt bölgelerinden biri Williamsburg’ün çıkartmalarını ekleyebiliyor.

Çıkartmalar sanki bir konum etiketi gibi çalışıyor. Bu çıkartmaların üzerine tıklandığında kullanıcılar konum sayfasına gönderiliyor ve o bölgede çekilen diğer fotoğraf veya videoları da görebiliyor.

Instagram Hikayeleri MSQRD desteğiyle yüz değiştirme aracı sunacak mı?

Konum bazlı çıkartmalardan sonra Instagram’ın Snapchat’ten başka hangi özelliği kendi tarafında uygulayacağı merak ediliyor. Tahmin edilen ilk alternatif, Facebook’da yer alan MSQRD’in desteğiyle yüz değiştirme aracının sunulması.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı