Küçük İşletmeler İçin Linkedin’de Pazarlama İpuçları

Statistica’ya göre , 2016 yılının 3. çeyreğinde 467 milyon kişi Linkedin kullandı. Bu, Linkedin’i küçük işletmeler sahipleri için önemli bir platform haline getiriyor. Elbette siteye basitçe erişmek yeterli değildir. En iyi sonuçları almak için onu nasıl kullanacağınızı bilmeniz gerekir. Sonra, sağlam bir Linkedin pazarlama stratejisi geliştirebilirsiniz.

Bağlantılarınızı Onaylayın

Linkedin profilinizde listelediğiniz her becerinin yanında bir artı işareti var. Bağlantılarınızdan herhangi biri artı işaretini tıklarsa, bu, sizin sahip olduğunuzu iddia ettiğiniz becerilere ve deneyiminize sahip olduğunun kanıtı gibi davranan bir onay niteliği taşır.

Örneğin, bir PR şirketi işletiyorsanız, yeteneklerinizden biri “Basın Bülteni Yazma” olabilir. Bağlantılarınızdan birine bir basın bültenini yazarsanız, o kişi artı işaretini tıklayabilir ve sizi destekleyebilir. Bu şekilde, başkaları bu görevi bir başkası için başarıyla uyguladığınızı bilir. Onay almak, başkalarını onaylamak kadar kolaydır. Bağlantılarınızı onayladığınızda, onlarda sizinkini onaylamak için teşvik olabilirler. Bu şekilde de zamanla, yüzlerce ciroya sahip olabilirsiniz.

Tavsiyeler İste

Linkedin Tavsiyeleri, profilinize giren referanslar gibidir. İnsanlar size tavsiyede bulunmak için beklemek yerine, bir hizmet gerçekleştirdikten sonra bunları isteyebilirsiniz. Sadece kişinin Linkedin profilini ziyaret edin ve “Daha fazla” simgesini tıklayın. “Bir Tavsiye İsteyin” seçeneğini seçin, bilgileri doldurun ve isteği gönderin. Çoğu kişi, istendiğinde önerileri bırakmaktan memnuniyet duyar. Ne kadar fazla öneriye sahipseniz, daha deneyimli ve güvenilir görüneceksiniz.

Sponsorlu Güncellemeleri Kullan

Parayı reklam bütçenizde kullanıyorsanız Sponsorlu Güncellemeleri kullanın. 1000 gösterim başına veya tıklama başına ödemeyi seçin. Ardından, hedefleme seçeneklerinizi seçin. Hatta sanayi, iş fonksiyonu, şirket büyüklüğü, iş unvanı ve beceri ile hedef alabilirsiniz. Bu, endüstrinizdeki insanlara ulaşmak için mükemmel bir yoldur. Ancak, tanıtmak için yüksek kaliteli içerik bulunduğunda bu stratejiyi kullanın. Bu, okuyucuların seveceği içeriğe sahipseniz kullanmanız için harika bir araçtır.

Zamanında İçeriği Hedef Kitlenize Verin

Her zaman pazarınızın istediği içeriği sunmak istersiniz ve Linkedin bunu kolaylaştırır. Hedef kitlenizin sıkça uğradığı gruplara katılın. Karşılaştıkları sorunları bulmak için yayınlarını okumak için zaman ayırın. Böylece, yardımcı olacak çözümler sunabilirsiniz. Bu değerli bir kaynak olarak öne çıkmanıza yardımcı olacaktır. Ağınızı değil, aynı zamanda itibarınızı da inşa etmeyeceksiniz.

Şirketiniz için Durum Sonrası Güncellemeler

Şirketiniz zaman zaman önemli haberlere sahiptir ve Linkedin bunu paylaşmak için mükemmel bir yerdir. Bağlantılarınızı ulaştığınız kilometre taşları veya sunduğunuz yeni ürünler veya hizmetler hakkında bilgilendirmek için güncellemeleri yayınlayın. 100 veya daha fazla bağlantınız varsa, LinkedIn, güncellemeleri hedefleyerek doğru kişilerin onları görmesini sağlar.

Çalışanlarınızdan İçerik Gönderebilirsiniz

Çalışanlarınızın, sahip olmadığınız bilgileriniz var, yani bir sürü insana ulaşan bilgilendirici içerik üretebilirler. İçeriği şirket profilinizde yayınlamalarını sağlayın, böylece kullanıcılar daha fazla kişiye ulaşmanızı sağlayacaktır. Buna ek olarak, çalışanlarınıza şirketin önemli bir parçası gibi hissedeceksiniz.

Profilinizin Görülebileceğinden Emin Olun

Erişiminizi Linkedin’de arama yapan kişilere sınırlamak istemezsiniz. Ayrıca bir arama motoru kullanan insanlara ulaşmak istiyorsunuz. Bunu, doğru anahtar kelimeleri içeren bir profil oluşturarak yapabilirsiniz. Profilinizin görünürlüğünü artırmak için anahtar kelimeleri iş tanımınıza, özetinize ve daha fazlasına yerleştirin. Bir Linkedin premium hesabı kullanarak oyuna başlayabilirsiniz. Bu, profilinizi çok daha görünür hale getirecek ve böylece hedef pazarınıza kolayca ulaşmanızı sağlayacaktır.

Etiket Bağlantıları

Linkedin, içeriği gönderirken bağlantıları etiketlemenizi sağlar. Sadece kişinin adından önce @ yazarsanız, o kişiye içerik bildirilir. Alakalı içeriği yalnızca etiketleyerek bu stratejiyi doğru bir şekilde kullanmanız önemlidir. Örneğin, içeriğiniz bir bağlantının yaşadığı bir sorunu çözerse bu tekniği kullanın.

Bununla birlikte, bunu günlük olarak yapmak istemiyorsunuz. Aynı kişiyi haftada birkaç kez etiketlerseniz, bundan bıkabilir. Gerekirse bağlantıları etiketleyin böylece kitlenize ulaşabilir ve sorun çözücü olduğunuzu gösterebilirsiniz.

Linkedin Analytics’i kullanın

Analizinizi takip etmek için şirketinizin sayfasındaki “Pazarlama” sekmesini kullanın. Buna erişim, etkileşim, ziyaretçi demografik bilgileri ve daha fazlası dahildir. Bu analitik, nelerin çalıştığını ve neyin çalışmadığını bildirir. Bu bilgilerle, kampanyanızı bu bilgilerin etrafında şekillendirebilirsiniz.

Ağdan çalışanlara kadar, Linkedin değerli bir kaynaktır. Bu ipuçlarını kullandığınızda, pazarlama hedeflerinizi daha kolay karşılayabilirsiniz.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı