İşinize Yarayacak Gizli WhatsApp Özellikleri!

WhatsApp kullanıcılarının işine yarayacak bazı özellikler...

WhatsApp en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarının başında geliyor. Platforma her geçen gün yeni özellikler ekleniyor. Ama kullanıcılar işlerine yarayacak Whatsapp özellikleri konusunda habersiz. Hatta popüler mesajlaşma platformundaki kullanıcıların birçoğunun haberdar dahi olmadığı pek çok gizli özellik bulunuyor. İşte size 5 gizli WhatsApp özelliği..

Kullanıcıların İşine Yarayacak Gizli Whatsapp Özellikleri

Popüler mesajlaşma uygulamasında hepimizin bildiği araçların aksine pek çok kullanıcı tarafından keşfedilmemiş Whatsapp özellikleri de yer alıyor. İşte 5 gizli özellik:

1- WhatsApp yazı stilini değiştirme:

WhatsApp ‘da mesajlaşırken genellikle hep aynı yazı stili kullanılıyor. Fakat zaman zaman önemli bir duyuru paylaşmamız gerekebiliyor veya bir konuya dikkat çekmek için kalın yazma ihtiyacı duyabiliyoruz. Oysaki WhatsApp uygulamasında yazı stilini değiştirebilmemiz mümkün. Yazdığınız bir metni veya kelimeyi kalın, italik , üstü çizik ve daktilo yazı tipinde yazabilirsiniz. Yapmanız gereken de aslında oldukça basit: Bir kelime veya cümlenin yazı stilini değiştirmek için başına ve sonuna eklememiz gereken işaretler bulunuyor.

  • Bir kelimeyi kalın yazmak için başına ve sonuna * işareti eklemeniz gerekiyor. Örneğin Moblobi kelimesini WhatsApp sohbetinde kalın yazmak istersek *Moblobi* şeklinde düzenlemeliyiz.
  • Bir kelimeyi italik yazmak için ise _ işaretini eklemeniz gerekiyor. Örneğin Moblobi kelimesini italik yazmak istersek _Moblobi_ şeklinde düzenlemeliyiz.
  • Bir kelimenin üstünü çizmek istersek ~ işaretini koymamız gerekiyor. Örneğin Moblobi kelimesinin üstünü çizmek için ~Moblobi~ şeklinde düzenlemeliyiz.
  • Daktilo şeklinde yazmak istersek “` işaretini koymamız gerekiyor. Örneğin Moblobi kelimesi için “`Moblobi“` şeklinde düzenlemeliyiz.

2- Mesajları yıldızlamak:

WhatsApp‘ta gönderilen önemli gördüğünüz; sonradan aramakla vakit kaybetmek istemediğiniz mesajları, yıldızlı mesajlara ekleyebilirsiniz. Bunun için mesajın üstüne basılı tutmanız yeterli, Daha sonradan yıldızlı mesajlarınıza bakmak isterseniz de; uygulamanın sağ üst köşedeki üç noktadan yıldızlı mesajlarınızı görüntüleyebilirsiniz.

3- Önemli konuşmaları sabitleme:

WhatsApp’ta sohbetleri arşivleyebileceğiniz gibi; sabitleyerek sohbet menüsünün en üstünde kalmasını da sağlayabilirsiniz. Bunun için sohbetin üzerine basılı tutup pin simgesine tıklamanız yeterli. Bu arada hemen belirtelim: Sadece 3 sohbet i sabitleme hakkınız bulunuyor.

Peki WhatsApp’ta birinin bizi engellediğini nasıl anlarız? Kulaklığımız yanımızda olmasa da sesli mesajları sessiz bir şekilde nasıl dinleyebiliriz? WhatsApp kulağımızı nasıl algılıyor? Haberimizin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2Sonraki sayfa
Etiketler

Esmanur Yaşar

Esmanur Yaşar

Merhaba ,Ben Esmanur.İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Bölümü 2.Sınıf Öğrencisiyim. Kendimi hayallerini bulutlara nakışlamış bir deli olarak tanımlıyorum. Python öğreniyorum ve ekonomiyi yakından takip ediyorum. Moblobi.com'daki köşemi takipte kalın! https://moblobi.com/author/esmanur-yasar/


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı