Instagram'ın Yeni Özelliği Kullanıcıları Biraz Kızdırabilir! - Moblobi.com
Sosyal Medya

Instagram’ın Yeni Özelliği Kullanıcıları Biraz Kızdırabilir!


Tüm dünyada milyonlarca kullanıcısı olan Instagramher geçen gün kendini geliştirmeye devam ediyor. Gif paylaşımından, müzik eklemeye, hikayelere bağlantı verme özelliğinden, soru cevaba ve hatta mini testlere kadar pek çok özelliği barındırıyor. Bu tarz özellikler kullanıcılar tarafından çokça sevilmiş olsa da bazı güncellemeler için aynı şeyi söylemek mümkün değil.

Instagramyaptığı bazı güncellemeleriyle birlikte bizi takip edenleri takipten çıkarabilme özelliğini kaldırıldı. Ayrıca 24 saat geçtikten sonra arşivlenen hikayelerin görüntüleyenler listesi de artık görünmüyor. Sadece görüntülenme sayısına ulaşılabiliyor. Bu güncellemeler, özellikle de hikaye görüntüleme özelliğinde yapılan değişiklik oldukça tartışıldı, hatta bu güncelleme pek çok Instagramkullanıcısını da kızdırdı.

Instagram’da artık beğeni sayınız görünmeyebilir!

Şimdi ise bazılarınızın şaşıracağı bazılarınızın da yine biraz öfkeyle karşılayacağı bir güncellemenin daha geleceği söylentisi Instagramkullanıcıları arasında dolaşmaya başladı. Bu söylentiye göre, artık beğeni sayınız görünmeyecek. İşte bu güncelleme gerçekleşirse sosyal medya ve Instagramkullanım mantığı da aslında ufak çaplı değişmiş olacak.

Bildiğiniz gibi Instagram‘da ve genel olarak sosyal medya kullanıcıları arasında her şey beğeni sayısı üzerine kurulu sayılır. Çoğunlukla da kullanıcılar, yaptığı paylaşımlarla ne kadar beğeni alırsa o kadar havalı demektir. Siz böyle düşünmeseniz ve bu amaçla kullanmıyor olsanız bile genel olarak hem sosyal medya genelinde hem de özellikle Instagram‘da böyle bir algı olduğunun farkındasınızdır mutlaka.

Bu noktada bilmeyenler için minik bir not da paylaşıyor olalım. Instagram beğeni rekoru Kylie Jenner‘ı alt etmeyi başaran bir yumurtada.Tuhaf ama gerçek. Geçtiğimiz aylarda bildiğiniz üzere bir yumurta görseli ile Kylie Jenner‘ın elinde bulunan Instagram beğeni rekoru kırılmış oldu. Bu yumurtaInstagram‘da yaklaşık 54 milyona yakın beğeni almış durumda.

Yani akışta yer alan gönderinizi kimlerin beğendiğini ya da ne kadar beğeni aldığını takipçileriniz ve gönderinizin ulaştığı diğer kullanıcılar göremeyecek, sadece siz bileceksiniz. Bu özellikhenüz uygulamaya girmedi ancak Android sürümde gizlenmiş olarak yer alıyor.

Peki bu yeni özelliği kim ortaya çıkardı? Bu kişi hangi konuda ünlenmiş biri? Haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

12Sonraki sayfa
Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı