Instagram’ın Yeni Özelliği Kullanıcıları Biraz Kızdırabilir!

Tüm dünyada milyonlarca kullanıcısı olan Instagram her geçen gün kendini geliştirmeye devam ediyor. Gif paylaşımından, müzik eklemeye, hikayelere bağlantı verme özelliğinden, soru cevaba ve hatta mini testlere kadar pek çok özelliği barındırıyor. Bu tarz özellikler kullanıcılar tarafından çokça sevilmiş olsa da bazı güncellemeler için aynı şeyi söylemek mümkün değil.

Instagram yaptığı bazı güncellemeleriyle birlikte bizi takip edenleri takipten çıkarabilme özelliğini kaldırıldı. Ayrıca 24 saat geçtikten sonra arşivlenen hikayelerin görüntüleyenler listesi de artık görünmüyor. Sadece görüntülenme sayısına ulaşılabiliyor. Bu güncellemeler, özellikle de hikaye görüntüleme özelliğinde yapılan değişiklik oldukça tartışıldı, hatta bu güncelleme pek çok Instagram kullanıcısını da kızdırdı.

Instagram’da artık beğeni sayınız görünmeyebilir!

Şimdi ise bazılarınızın şaşıracağı bazılarınızın da yine biraz öfkeyle karşılayacağı bir güncellemenin daha geleceği söylentisi Instagram kullanıcıları arasında dolaşmaya başladı. Bu söylentiye göre, artık beğeni sayınız görünmeyecek. İşte bu güncelleme gerçekleşirse sosyal medya ve Instagram kullanım mantığı da aslında ufak çaplı değişmiş olacak.

Bildiğiniz gibi Instagram ‘da ve genel olarak sosyal medya kullanıcıları arasında her şey beğeni sayısı üzerine kurulu sayılır. Çoğunlukla da kullanıcılar, yaptığı paylaşımlarla ne kadar beğeni alırsa o kadar havalı demektir. Siz böyle düşünmeseniz ve bu amaçla kullanmıyor olsanız bile genel olarak hem sosyal medya genelinde hem de özellikle Instagram ‘da  böyle bir algı olduğunun farkındasınızdır mutlaka.

Bu noktada bilmeyenler için minik bir not da paylaşıyor olalım. Instagram beğeni rekoru Kylie Jenner‘ı alt etmeyi başaran bir yumurtada.Tuhaf ama gerçek. Geçtiğimiz aylarda bildiğiniz üzere bir yumurta görseli ile Kylie Jenner‘ın elinde bulunan Instagram beğeni rekoru kırılmış oldu. Bu yumurta Instagram ‘da yaklaşık 54 milyona yakın beğeni almış durumda.

Yani akışta yer alan gönderinizi kimlerin beğendiğini ya da ne kadar beğeni aldığını takipçileriniz ve gönderinizin ulaştığı diğer kullanıcılar göremeyecek, sadece siz bileceksiniz. Bu özellik henüz uygulamaya girmedi ancak Android sürümde gizlenmiş olarak yer alıyor.

Peki bu yeni özelliği kim ortaya çıkardı? Bu kişi hangi konuda ünlenmiş biri? Haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2Sonraki sayfa
Etiketler
Burcu Şanverdi

Burcu Şanverdi

Merhaba ben Burcu Şanverdi. Şu anda Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde öğrenciyim. Değişen ve gelişen teknolojiye karşı oldukça meraklıyım ve burada, Moblobi.com'da teknoloji hakkında yazıyorum. Beni buradadaki köşemden ve Instagram hesabımdan takip edebilirsiniz. Instagram:burcusanverdi


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı