Instagram Ramazana Özel Özellikler Ekledi!

Instagram Türkiye’de en fazla kullanıcıya sahip ilk 3 sosyal medya platformu arasında yer alıyor. Günümüzün büyük bir kısmını geçirdiğimiz popüler sosyal medya platformu, bu hafta ilk ramazan kampanyasını da duyurmuş bulunuyor. Bu kampanya ile birlikte üstelik bir ramazana özel kamera efekti de hayata geçti. Kampanyanın adı #MonthofGood yani #İyilikAyı. İşte detaylar….

Instagram, bu hafta itibariyle ilk ramazan kampanyası olan #MonthofGood yani #İyilikAyı kampanyasını duyurdu. Bu kampanyanın amacı insanları iyiliği kutlamaya ve de paylaşmaya davet etmek.

Kampanya ne amaç taşıyor?

Kampanya, insanları iyi niyetlerini ve kutlamalarını hem yaratıcı hem de eğlenceli bir şekilde paylaşıyor olmaya teşvik etmeyi amaçlıyor. Bu kampanya kapsamında popüler sosyal medya platformu Instagram , aynı zamanda da yeni bir kamera efektini de kullanıma sundu.

Instagram , hepimizin bildiği üzere küresel bir topluluk ve içerisinde çok farklı kültürleri barındırıyor. Ramazan ayı da bu platformda kutlanan en büyük kültürel anlar arasında yer alıyor. Instagram verileri; özellikle ramazan ayında kullanıcıların iyi niyetlerini paylaşmak amacıyla Instagram ’a yönelmiş olduklarını gösteriyor. Hatta platformda, ramazan ayında, yardım ve iyilik ile ilgili kelimelerin dahi önemli bir oranda arttığı gözlemleniyor.

İyilik elbette çok büyük bir jest yapmak anlamında değil; bazen beklenmedik ve küçük şeyler bile insanların hayatlarında büyük etkiler yaratabiliyor. Dolayısıyla Instagram ’da bu yeni kampanyasında bu düşünceden ilham alarak hareket ediyor.

Ramazana özel kamera efekti nasıl kullanılıyor?

Kampanyada insanlar #MonthofGood yani #İyilikAyı etiketleriyle paylaşımlarını yapıyorlar. Bu paylaşımlar az önce belirttiğimiz Instagram’ın ramazan ayına özel olarak sunduğu kamera efekti ile de süsleniyor, daha yaratıcı ve eğlenceli bir hale gelmiş oluyor.

Instagram ramazan ayına özel kamera efektini kullanmak isteyenlerin yapması gereken şey öncelikle Instagram hesaplarının Hikayeler bölümüne girmek. Daha sonra ise Filtreler bölümüne girerek buradan ramazan ayına özel olarak hazırlanmış filtrelere ulaşabiliyorsunuz. Yalnız şunu da belirtelim; şu anda bu özel kamera filtresinin yalnızca iki alternatfi bulunuyor.

Peki Instagram’ın bu yeni özelliği kullanıcılar için neye olanak sağlıyor? Haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2Sonraki sayfa
Etiketler
Tuğba Tekyıldız

Tuğba Tekyıldız

Dijital ve teknoloji ile ilgilenen herkesi Moblobi.com'a bekliyoruz... Moblobi: https://moblobi.com/author/tugba-tekyildiz/ E-posta: onur.aydin@moblobi.com


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı