Instagram’dan Yeni Özellik: Instagram Nametags!

Hepimizin bildiği üzere popüler sosyal medya platformu Facebook, Instagram‘ı satın almıştı. Daha sonra  gözüne Snapchat i kestirmiş ancak satınalma tekliflerini olumlu bir sonuç alamamıştı. Bu durumdan sonra Snapchat in yaptığı her yeniliği, getirdiği her özelliği Instagram‘da da görmeye başladık. Bunlara bir yenisi daha eklendi. Snapchat‘in özelliklerinden biri olan Snapcodes’in bir benzeri olan Instagram Nametags hayatımıza girmeye hazırlanıyor.

Bu özellik Facebook kullanıcılarının da aslında yakından tanıdığı bir özellik Facebook Messenger’ın Messenger Kodları’nın da bir benzeri. Bu benzerliklerin iyi bir tarafı da kullanıcıların alıştıkları gibi hemen yeni özelliği adapte olup, Instagram Nametags’i de kullanmaya başlayabiliyor olacak olması.

Instagram Nametags özelliği  ile Instagram Hikayeler bölümüne kamera ile taranabilen fotoğrafınızı oluşturmanızı sağlayabiliyor olacak. Ayrıca bu özellik ile kullanıcılar filtreler, arka plan renkleri ve emojilerle, selfie fotoğraflarını kod haline dönüştürebilecekler ve aynen Snapchat’te olduğu gibi QR kod tabanlı sistem ile birbirlerini daha kolay bir şekilde takip edebilecekler.

Instagram yeni özelliği ile ilerleyen dönemde markalara kendi varlıklarını tanıtmak için başka bir yol da sunmuş olabilecek. Belki de ilerleyen dönemde işletmelerin ürünler için Insta kodları oluşturarak, daha fazla bilgi edinmek veya indirim kuponlarını kullanmak için bu özelliği kullanabiliyor olacağını göreceğiz. Ancak özellik henüz yayına çıkmadığı için neler yapılabilecek bunları ilerleyen dönemde görüyor olacağız. Instagram Nametags’in testleri devam ediyor, önümüzdeki ay kullanıcılara sunulması bekleniyor.

Siz Instagram Nametags hakkında ne düşünüyorsunuz yorum kısmından paylaşın.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı