Instagram’dan Ödeme Yapabileceksiniz!

En çok kullandığımız sosyal ağlarından biri olan, fotoğraf ve video paylaşım temelli sosyal ağ, Instagram’a çok uzun bir süredir beklenen yeni bir özelik nihayet geldi. Artık kullanıcılar Instagram uygulamasından ayrılmadan hemen önce ödeme yapıp, yaptıkları alışverişleri tamamlayabilecekler. Instagram’da ödeme yap özelliğinin getirdiği avantajları sizler için anlatmaya başlayalım.

Günümüzde yaygın şekilde kullanılan sosyal medya platformu Instagram’a doğrudan uygulama üzerinden alışveriş ve ödeme yapma özellikleri eklendi. Checkout adı verilen özellikle Instagram’da uygulamadan çıkmadan önce ödeme yapabiliyorsunuz.

Instagram’dan çıkmadan alışveriş tamamlanabilecek!

E-ticaret sektörünün ivme kazandığı modern çağımızda özellikle online alışveriş hepimizin tercih ettiği ve bize pratiklik, kolaylık kazandıran bir sistem olarak tercih ettiğimiz bir yöntem oluyor. Online alışverişlerimizin önemli bir kanalı olan Instagram kullanıcıları artık bir markanın yaptığı herhangi bir paylaşımda olan ürüne dokunduğunda karşılarına Instagram’da ödeme yap düğmesi çıkacak.

Kullanıcılar için kolaylık sağlayan checkout uygulaması, yanında boyut ve renk gibi çeşitli seçenekler arasından seçim yapmayı da sağlayacak. Kullanıcılar, hemen ardından sayfalarından ayrılmadan önce de, ödeme yapabilecek ve işlemlerine devam edebilecekler.

Türkiye’de e-ticaret alanında yaygın bir şekilde kullanılan Instagram platformunda kullanıcılar şu ana kadar satın alma işlemlerine gitmek istedikleri zaman o markanın ilgili web sayfasına yönlendiriliyorlardı. Instagram’a gelen bu oldukça işe yarayacak olan özellik sayesinde ödeme yap butonuna tıkladıktan sonra bu işlem Instagram uygulamasından ayrılmadan tamamlanabiliyor olacak.

Peki bu özellik nasıl kullanılacak? Online alışveriş nasıl gerçekleşecek? Haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2Sonraki sayfa
Etiketler
Zeynepcan Sarıçiçek

Zeynepcan Sarıçiçek

Merhaba, benim adım Zeynep Nişantaşı Üniversitesi Yeni Medya bölümü 4.sınıf öğrencisiyim. Moblobi.com’da içerik ve metin yazarlığı yapıyorum. Beni takip etmek isterseniz hem Moblobi.com'da "ZEYNEP CAN'IN DİJİTAL DÜNYASI" köşemden hem de Instagram adresimden takip edebilirsiniz. Instagram: zeynepcansaricicek


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı