Instagram Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarının basında gelen Instagram uygulaması nasıl kullanılır? Instagram nasıl yüklenir? İşte, Instagram kullanımı hakkında ipuçları…

Yaklaşık 2010 yılından beri popülerliğini koruyan, en sosyal fotoğraf paylaşma uygulaması olan ve 25 dilde kullanma seçeneği bulunan Instagram, nasıl kullanılır?

Instagram Uygulaması Nasıl Kullanılır?

– Öncelikle Instagram uygulamasını yüklemeniz gerekmekte.
– iOS işletim sistemi için App Store, Android işletim sistemi için ise Google Play Store uygulamasına gelin ve aramaya Instagram yazarak “ yükle “ seçeneğine tıklayın.
– Daha sonra uygulamayı açın.
– Uygulamaya giriş yapmak için herhangi bir hesabını yok ise oluşturmanız gerekir. E-posta ve şifre oluşturduktan sonra bir kullanıcı hesabına sahip oluyorsunuz.
– Eğer bir hesabınız var ise ya da hesabınızı açtıktan sonra uygulamadan çıkış yap tuşuna basmadan çıkarsanız tekrardan giriş yapmanız daha kolay olur.
– Hakkında kısmında ad, soyad ve size ait bir web sitesi linki yazabilirsiniz. Sizi yansıtan istediğiniz bir yazı da olabilir.
– Takip etmek istediğiniz kişileri, takip et butonu ile takip edebilir, size gelen bağlantı isteklerini onaylayarak kabul edebilirsiniz. Arama kısmı yani büyüteç işareti ile kişileri adı ile aratabilir ve size gelen istek ve bildirimleri kalp simgesine tıklayarak görebilirsiniz.
– Ev simgesi sizin ana sayfanızı oluşturur. Takip ettiğiniz kişiler ve sayfalar, herhangi bir şey paylaştığında buradan görürsünüz.
– Ev simgesine geldiğinizde en üst solda fotoğraf makinası simgesi olacak. Buraya tıklayarak hikaye yani 24 saat sonra silinecek olan geçici fotoğraf ve video yüklemelerini yapabilirsiniz.
– Kalıcı ve profilinizde sürekli durmasını istediğiniz görseller için ortada bulunan artı işaretli simgeye gelin. Buradan galeri açılacak ve paylaşmak istediğinizi seçebilirsiniz.
– Size gelen mesajları görmek için ise ev simgesine tıklayarak sağ en üst tarafta olan ok şekline tıklayın ve gelen kutusunu açın.
– Şimdi gelelim büyüteç simgesine. Bu simge ile kişi veya sayfaları arayabilir ve bu kısımda aşağı tarafta bulunan “keşfet” diye tabir edilen popüler video ve fotoğrafları görebilirisiniz.
– Kalp simgesinde ise size gelen bağlantı istekleri ve bildirimleriniz yer alır.
– Kalp ikonunun yanında bulunan hesap simgesi ise sizin profilinizi oluşturan görsel ve fotoğraflar dizinini oluşturmaktadır.

Bu adımlar ile Instagram’ın temellerini atmış oldunuz. Artık bundan sonrası sizin keşfetme ve hayal gücünüze bağlı…

Bu Yazılar da İlginizi Çekebilir

“Instagram Fotoğrafları Nasıl Kaydedilir?” okumak için buraya tıklayın.
“Gerçek Instagram Takipçileri Elde Etmenin 10 Yolu” okumak için buraya tıklayın
“Instagram Etkileşimi Nasıl Artırılır?” okumak için buraya tıklayın.
“En İyi 10 Instagram Hashtag Oluşturma Aracı” okumak için buraya tıklayın.

“Instagram Uygulaması Nasıl Kullanılır?” konumuzu paylaşmak isterseniz yazı sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
İlkay Miran

İlkay Miran

Grafik tasarım son sınıf öğrenciyim. Sanatsal alana daha yatkın ve yakın olsam da yeniliklere açık biri olduğumdan SEO alanında da kendimi geliştirmek istedim. Bunun sebeplerinden biri hızlı tüketimin sebep olduğu gelişmeler ve bunu kovalayan yeniliklere yakın olmazsak çağın bir adım gerisinde kalmış hissediyoruz. Sizlerde bu yenilikleri merak ediyor ve kısa bir zaman ayırarak gelişmelerden haberdar olmak istiyorsanız sizleri Moblobi.com'daki köşemi takibe bekliyorum: https://moblobi.com/author/ilkay-miran/https://moblobi.com/author/ilkay-miran/


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı