Instagram'da Threads ile Yeni Bir Dönem Başlıyor! - Moblobi.com
Sosyal Medya

Instagram’da Threads ile Yeni Bir Dönem Başlıyor!


En çok kullanılan sosyal medya platformlarından olan Facebookve Instagram, her geçen gün yeni bir özelliğini kullanıma sunuyor. Fonksiyonlarını giderek arttıran söz konusu platformlar, şimdi de farklı uygulamalar geliştirerek sistemlerine entegre etmeye çalışıyorlar. Son olarak geliştirilen Threadsuygulaması ise, Instagram‘ı yeni bir döneme geçirecek olmasıyla konuşuluyor. İşte detaylar…

Instagram’ı yeni döneme taşıyacak Threads nedir?

Son dönemlerde sosyal medya kullanımının artması, sosyal medya platformlarının gelişmesini ve çeşitlenmesini sağladı. Artık mesajlaşmaveya fotoğraf-video paylaşma özelliklerini bulunduran birçok uygulamabulunuyor. Özellikle popüler uygulamalar, farklı uygulamalardan destek alarak kullanımlarını arttımayı hedefliyorlar. Facebook‘un çatısı altında olan Instagram ise yeni uygulamaolan Threads‘ı bünyesinde barındırarak özelliklerine özellik eklemeye hazırlanıyor.

Threadsadlı uygulama, birçok sosyal medya platformundan izler bulunduran bir tasarıma sahip olmasıyla dikkat çekiyor. Instagram bir süredir “Direct” denilen mesajlaşma uygulama üzerine çalışıyordu. Ancak bu uygulamada başarısız olunca Threads, Direct‘in yerine geçebilecek bir alternatif olarak görüldü. Söz konusu yeni uygulamaInstagram ‘ın yeni mesajlaşma uygulama olarak kullanılacak.

Threads ile neler yapılabiliyor?

Threadsözellikle de Snapchat‘ten ilham alınarak tasarlanmış. Uygulama, Snapchat‘in Instagram ‘da yakın arkadaş grubuyla anlık olarak fotoğraf paylaşabilme özelliğine benzer bir özellik bulunduruyor. Threads‘deki mesajlaşmaise tıpkı Instagram ‘ın şu anki mesajlaşmasistemine benziyor.

Threads, neredeyse her platformda bulunan klasik fotoğraf ve video paylaşma fonksiyonlarını içeriyor. Uygulamanın getirdiği yenilik ise sürekli ve otomatik güncelleme özelliğinin olması. Uygulamasayesinde arkadaşlarınızla fotoğraf paylaşma özelliğinin yanı sıra mesajlaşabiliyor, konum ve hız bilginizi paylaşabiliyorsunuz. Hatta uygulamaeş zamanlı olarak cihazınızın batarya seviyesini arkadaşlarınızla paylaşmanıza bile imkan veriyor.

Peki Threads kullanıma sunuldu mu? Şu an ne aşamada? Detaylar haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN
12Sonraki sayfa
Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı