Instagram’da Threads ile Yeni Bir Dönem Başlıyor!

En çok kullanılan sosyal medya platformlarından olan Facebook ve Instagram, her geçen gün yeni bir özelliğini kullanıma sunuyor. Fonksiyonlarını giderek arttıran söz konusu platformlar, şimdi de farklı uygulamalar geliştirerek sistemlerine entegre etmeye çalışıyorlar. Son olarak geliştirilen Threads uygulaması ise, Instagram‘ı yeni bir döneme geçirecek olmasıyla konuşuluyor. İşte detaylar…

Instagram’ı yeni döneme taşıyacak Threads nedir?

Son dönemlerde sosyal medya kullanımının artması, sosyal medya platformlarının gelişmesini ve çeşitlenmesini sağladı. Artık mesajlaşma veya fotoğraf-video paylaşma özelliklerini bulunduran birçok uygulama bulunuyor. Özellikle popüler uygulamalar, farklı uygulamalardan destek alarak kullanımlarını arttımayı hedefliyorlar. Facebook ‘un çatısı altında olan Instagram ise yeni uygulama olan Threads ‘ı bünyesinde barındırarak özelliklerine özellik eklemeye hazırlanıyor.

Threads adlı uygulama , birçok sosyal medya platformundan izler bulunduran bir tasarıma sahip olmasıyla dikkat çekiyor. Instagram bir süredir “Direct” denilen mesajlaşma uygulaması üzerine çalışıyordu. Ancak bu uygulamada başarısız olunca Threads , Direct‘in yerine geçebilecek bir alternatif olarak görüldü. Söz konusu yeni uygulama Instagram ‘ın yeni mesajlaşma uygulaması olarak kullanılacak.

Threads ile neler yapılabiliyor?

Threads özellikle de Snapchat‘ten ilham alınarak tasarlanmış. Uygulama, Snapchat‘in Instagram ‘da yakın arkadaş grubuyla anlık olarak fotoğraf paylaşabilme özelliğine benzer bir özellik bulunduruyor. Threads ‘deki mesajlaşma ise tıpkı Instagram ‘ın şu anki mesajlaşma sistemine benziyor.

Threads , neredeyse her platformda bulunan klasik fotoğraf ve video paylaşma fonksiyonlarını içeriyor. Uygulamanın getirdiği yenilik ise sürekli ve otomatik güncelleme özelliğinin olması. Uygulama sayesinde arkadaşlarınızla fotoğraf paylaşma özelliğinin yanı sıra mesajlaşabiliyor, konum ve hız bilginizi paylaşabiliyorsunuz. Hatta uygulama eş zamanlı olarak cihazınızın batarya seviyesini arkadaşlarınızla paylaşmanıza bile imkan veriyor.

Peki Threads kullanıma sunuldu mu? Şu an ne aşamada? Detaylar haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2Sonraki sayfa
Etiketler

Pelda Nasıroğlu

Pelda Nasıroğlu

Ben Pelda. İstanbul Üniversitesi İktisat bölümü 3.sınıf öğrencisiyim. Moblobi'de metin yazarlığı yapıyorum. Teknoloji ve dijital odaklı yazılarıma Moblobi.com'daki köşemden ulaşabilirsiniz. Moblobi: https://moblobi.com/author/pelda-nasiroglu/ E-posta: peldanasiroglu@hotmail.com


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı