Instagram Takipçi Gruplandırma Özelliği Nedir?

Instagram takipçi gruplandırma özelliği nedir? Takipçilerinizi nasıl ve neye göre gruplandırabilmeniz mümkün? İpuçları, haberimizde...

Pek çok instagram kullanıcısının fark etmediği instagram takipçi gruplandırma özelliği sayesinde en az etkileşimde bulunduğunuz kişileri öğrenebiliyorsunuz. Instagram takipçi gruplandırma özelliği nedir? Takipçilerilerinizi nasıl ve neye göre gruplandırabilmeniz mümkün? En az etkileşim kurduğunuz hesabı nasıl öğrenebilirsiniz? İpuçları, haberimizde…

Instagram takipçi gruplandırma özelliği nasıl kullanılır?

Instagram, akışta istediği içeriği bulmakta zorlanan kullanıcıları için takipçi gruplandırma özelliği bulunuyor. Bu özellik, takipçilerinizle kurduğunuz etkileşime göre gruplama yapıyor. Böylece de sosyal medya yönetiminizi kolaylaştırarak, takip ettiğiniz hesapları kategorize etmenizi sağlıyor. Örneğin son 2 ay içerisinde etkileşimde olmadığınız yani gönderilerini beğenmeyip, hikayelerine bakmadığınız hesapların listesini size gösteriyor. Aynı şekilde en çok etkileşimde bulunduğunuzu kişilerin listesi de yer alıyor.

Instagram’ın takipçi gruplandırmanızı sağlayan bu özelliğe profilinizde aşağıdaki adımları izleyerek ulaşabilirsiniz:

  • Öncelikle profilinizdeki “takipçiler ve takip edilenler” menüsünden görebilirsiniz.
  • Takipçilerinize girdikten sonra “Kategoriler” başlığı altında “instagram gruplandırma” özelliği yer alıyor. Burada sizin takip etmediğiniz ama sizi takip eden kullanıcılar ve en az etkileşimde bulunduğunuz kişilerin listesi yer alıyor.
  • “Takip edilenler” menüsünün altında yer alan kategorilerde ise en az etkileşimde bulunduklarınız ve akışta en çok gösterilen hesapların listesi bulunuyor.

Ayrıca Instagram’da takip ettiğiniz hesapları takip etme tarihinizine göre de sıralamanız mümkün. Bunun için yapmanız gerekenler ise adım adım şöyle:

  • Instagram profilinize girin
  • “Takip ettiğiniz hesaplar” menüsüne tıklayın.
  • “Sıralama ölçütü”ne tıklayın.
  • “Takip etme tarihi yeni” ve “takip etme tarihi eski” olmak üzere iki farklı seçenek bulunuyor. Bu özellik sayesinde yeni takip ettiğiniz instagram hesaplarını kolay bir şekilde görebilirsiniz.

Peki siz Instagram platformunu aktif bir şekilde kullanıyor musunuz? Instagram takipçi gruplandırma özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum kısmından görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Instagram Hesabınız için Hashtag İpuçları!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Instagram Hesabınızı Büyütmek için 4 Yararlı Araç!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Silinen Instagram Hesabı Nasıl Kurtarılır?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazı ilginizi çektiyse ve arkadaşlarınızla paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Nur Hayta

Nur Hayta

İstanbul Medipol Üniversitesi Reklamcılık 4. Sınıf öğrencisiyim. Merakımın getirdiği dürtü ile araştırmayı öğrenmeyi ilke edindim kendime. Sanat ve edebiyat ise hayatımın vazgeçilmezi. Hayatın tek bir işle uğraşmak için çok kısa olduğunu düşünüyorum ve yaşamımı olabildiğince keyifli çeşitli aktiviteler ile doldurmaya çalışıyorum. Moblobi.com da ki köşemi takip ederek teknoloji dünyasındaki gelişmeleri benimle beraber öğrenebilirsiniz. Köşemi takipte kalın! https://moblobi.com/author/nur-hayta/


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı